HomeAktualności z regionuPowiat łęczyckiMKLA Łęczyca podsumował sezon

MKLA Łęczyca podsumował sezon

mkla łęczyca

Zawodnicy Młodzieżowego Klubu Lekkiej Atletyki Łęczyca w sezonie halowym 2021 r wzięli udział we wszystkich ważnych imprezach z kalendarza Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.

Najlepiej spisał się utytułowany wieloboista Szymon Kłosiński, który na Mistrzostwach Polski U-23 zdobył srebrny medal w siedmioboju i wynikiem 4618 pkt poprawił rekord Okręgu Łódzkiego. Na uwagę zasługuje także 5 miejsce Mikołaja Szczęsnego w skoku wzwyż (180 cm) i 6 m-ce Huberta Woźniaka w siedmioboju (3.977 pkt). Obaj wystąpili w roczniku U-18.

Jedenaście medali na Mistrzostwach Województwa zdobyli młodzicy (U-16). Duże możliwości ujawnili Filip Dudka w skoku o tyczce i Sebastian Antosiak w skoku wzwyż i wieloskoku. Obaj poprawili w tych konkurencjach Rekordy Okręgu zgłaszając tym samym aspiracje do medali w sezonie letnim.

Piękną postawę sportową zaprezentowali zawodnicy kategorii Masters. Waldemar Pietrzak rocznik U+60 zdobył złoty medal w biegu na 200 m (26.67 s), 400 m (60.97 s), w sprincie na 60 m zajął drugą pozycję (10.64 s). Czesław Chwieduk był piąty w pchnięciu kulą U+65 (10.64 m).  Mimo problemów organizacyjnych spowodowanych pandemią zajęcia treningowe odbywały się dla wszystkich grup szkoleniowych w miarę możliwości dosyć regularnie.