HomePromocjaMilionowe inwestycje na remonty dróg w gminie Łęczyca

Milionowe inwestycje na remonty dróg w gminie Łęczyca

remonty dróg

Z początkiem czerwca firma LuKpol Krzysztof Łuczak z Uniejowa rozpoczęła prace mające na celu przebudowę drogi na odcinku Wichrów – Wąkczew. Jest to jedna z kilku inwestycji drogowych, jakie Gmina Łęczyca zaplanowała do realizacji w bieżącym roku.

Zakres robót na wspomnianym odcinku drogi obejmuje: profilowanie i zagęszczenie podłoża pod warstwy konstrukcyjne nawierzchni, wykonanie podbudowy z kruszywa łamanego, wykonanie warstwy wiążącej z betonu asfaltowego, wykonanie warstwy ścieralnej z betonu asfaltowego, wzmocnienie poboczy kruszywem łamanym wraz z zagęszczeniem, wykonanie oznakowania pionowego, odmulenie istniejącego rowu oraz budowę solarnego oświetlenia ulicznego. Aktualnie wykonana została podbudowa. Koszt inwestycji wyniesie 1 555 212 zł.

Oprócz wspomnianej inwestycji już niedługo zrealizowane zostaną dwie kolejne, a mianowicie remont drogi w Prądzewie oraz przebudowa drogi na odcinku Leźnica Mała – Bronno. Na ten cel Gmina Łęczyca pozyskała dwa dofinansowania z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na łączną kwotę 3 121 927 zł.

Remonty tych dróg w znacznym stopniu poprawią komfort poruszania się po tych okolicach, wpłyną na poprawę bezpieczeństwa drogowego oraz niewątpliwie wpłyną na poprawę estetyki Gminy Łęczyca. Nowe nawierzchnie zwiększą wygodę i płynność ruchu, co zredukuje czas przejazdu oraz zużycie paliwa. Dodatkowo, dzięki zastosowaniu solarnego oświetlenia ulicznego, poprawi się widoczność i bezpieczeństwo na drodze, zwłaszcza w godzinach wieczornych i nocnych.

UDOSTĘPNIJ:
Łódzkie na Plus -
BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW KOMENTARZ