HomePolecamyMikołaj przyleciał na lotnisko w Łodzi. Rozdawał dzieciom prezenty

Mikołaj przyleciał na lotnisko w Łodzi. Rozdawał dzieciom prezenty

mikołaj ukraina

W Mikołajki na lotnisku w Łodzi wylądował Mikołaj. Przyleciał z Kijowa samolotem rejsowym ukraińskiej linii SkyUp. Przywiózł prezenty dla 200 dzieci z domów dziecka i Domu Samotnej Matki im. Stanisławy Leszczyńskiej oraz całe worki słodyczy.

Na płycie postojowej lotniska na Mikołaja czekały dzieci, skrzaty, renifer, wiewiór i biedronka. Na pasie startowym pojawił się samolot w barwach czarno-pomarańczowo-białej. To jedyna maszyna we flocie ukraińskiego przewoźnika w barwach drużyny FC Shakhtar Donieck.

– W tym roku przyleciałem do dzieci w Łodzi prosto z Kijowa na Ukrainie. Tam odbywała się konferencja Mikołajów i Dziadków Mrozów. Ustaliliśmy, gdzie są grzeczne dzieci, które koniecznie trzeba odwiedzić i obdarować prezentami. Po konferencji rozjechaliśmy się po całym świecie. Każdy Mikołaj i Dziadek Mróz pojechał do innego kraju. Ja przyjechałem od razu do was korzystając z bezpośredniego połączenia między Łodzią a Kijowem. Leciałem niecałe dwie godziny i przywiozłem pełny luk bagażowy prezentów – powiedział św. Mikołaj.

Po powitaniu z Mikołajem i skrzatami dzieci przeszły do hali przylotów, gdzie na karuzeli z bagażami kręciły się prezenty.

Na lotnisku na Mikołaja czekały przedszkolaki. Były wspólne zdjęcia, przybijanie piątek i rozdawanie cukierków. Potem orszak Mikołaja poprowadzony przez samochód „Follow me”, pojechał ulicami Łodzi. Za „followkiem” jechały samochody porsche przybrane rogami renifera oraz wielki truck grupy Brotherhood MC Łódź z domkiem Mikołaja. Orszak rozwoził prezenty do domów dziecka. W niektórych dzieci były na kwarantannie i można było tylko zostawić paczki przed drzwiami. Orszak Mikołaja pojechał też na Jarmark Bożonarodzeniowy na Piotrkowskiej, gdzie rozdawał słodycze dzieciom i dorosłym.

W tym roku pomocnicy Mikołaja postarali się, żeby każde dziecko z placówek opiekuńczo-wychowawczych dostało indywidualny, zamówiony przez siebie prezent. Dla najmłodszych były maskotki, gry, puzzle, modele samolotów, a dla starszych bluzy, piłki i torby.

– To już 5. edycja akcji charytatywnej Portu Lotniczego Łódź „Lądowanie Mikołaja”. Od 2017 r. Mikołaj przylatuje do Łodzi innym samolotem i rozdaje prezenty dzieciom. Dzięki darczyńcom wspierającym akcję udało na się obdarować setki dzieci
z Domów Dziecka, Domów Samotnej Matki, rodzin zastępczych oraz Domów Opieki. Ta akcja sprawia nam dużo radości i co roku jest niezmiennie wzruszająca – powiedziała dr Anna Midera, prezes Portu Lotniczego Łódź, pomysłodawczyni akcji „Lądowanie Mikołaja”.

Łódź.pl

TAGI POSTU:
UDOSTĘPNIJ:
Na szczepienie przys
Przed policjantami p
Oceń Ten Artykuł:
BRAK KOMENTARZY

Sorry, the comment form is closed at this time.