HomeAktualnościMieszkańcy tego chcieli! Inwestycja w ramach Budżetu Obywatelskiego

Mieszkańcy tego chcieli! Inwestycja w ramach Budżetu Obywatelskiego

plac zabaw

Przy ul. Belwederskiej w Łęczycy zamontowany został zestaw zabawowy, wykonany w ramach zwycięskiego projektu w Budżecie Obywatelskim. Sporządzenie dokumentacji technicznej oraz wykonanie bezpiecznej nawierzchni pozwolą na uzupełnienie placu w przyszłości kolejnymi zestawami.

Projekt, który zajął drugie miejsce w ubiegłorocznym głosowaniu w ramach Budżetu Obywatelskiego nosił zadanie: Sport i rekreacja: mała architektura, tereny rekreacyjne „Bezpieczne dzieci”. Ze względu na Rozporządzenie Ministra Infrastruktury konieczna była lekka zmiana lokalizacji, ponieważ w myśl rozporządzenia place zabaw powinny być usytuowane minimum 10 metrów od okien.

Zestaw zabawowy, na który składają się m.in. zjeżdżalnia, tunel czy ścianka wspinaczkowa został zakupiony od firmy Bartez spółka jawna z Poznania, która dokonała montażu urządzeń.

– Cieszę się, że udało się, choć w części, zrealizować to zadanie. Było to o tyle skomplikowane, że koszt projektu w wysokości 68 tys. zł szacowany był w ubiegłym roku. Przez rok spotkaliśmy się z ogromnym skokiem cen – mówi burmistrz Paweł Kulesza. – Udało się jednak zrobić dokumentację techniczną oraz przygotować nawierzchnię, co jest bardzo ważne dla przyszłych zestawów zabawowych, które będą tam montowane.

Koszmarny wypadek! Z
Szok! Maczeta poszł
Oceń Ten Artykuł:
BRAK KOMENTARZY

Przepraszamy, formularz komentarzy jest obecnie zamknięty.