HomeAktualności z regionuMieszkańcy pytają o remont drogi

Mieszkańcy pytają o remont drogi

remont drogi kozuby

Radny Grzegorz Góra wraz z mieszkańcami m.in. Kozub i Dobrogost od wielu lat czekają na remont drogi powiatowej przebiegającej przez teren gminy Łęczyca. Jak do tej pory prośby i pisma na niewiele się zdały. Samorządowiec z gminy Łęczyca mówi, że wreszcie są widoki na podjęcie koniecznej inwestycji.

– Cieszę się bardzo, że w końcu władze powiatu łęczyckiego widzą potrzebę remontu drogi 2505E Topola Królewska – Nędzerzew. W ramach zadania powinno być zrobione poszerzenie jej w celu poprawy bezpieczeństwa, wyprofilowanie poboczy, odkopanie rowów i zrobienie chociaż ścieżki rowerowej. Cały pas drogowy na 12 metrów łącznie z rowami. Liczymy, że pan starosta wywiąże się z deklaracji złożonych w gminie Łęczyca, złoży wniosek o dofinansowanie do remontu drogi i zrealizuje inwestycję – mówi radny Grzegorz Góra. – Ta droga od lat jest w złym stanie i stwarza zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu.

Oprócz wąskiej i niebezpiecznej drogi. okoliczni mieszkańcy narzekają na rosnące przy drodze drzewa. O sprawie wycinki jesionów w Kozubach już pisaliśmy. Gmina Łęczyca zawnioskowała o wycinkę 24 drzew, ale RDOŚ zgodził się usunąć tylko siedem z nich.

– Była komisja i uznała, że drzewa nie nadaj się do wycinki. Dziwi mnie ta decyzja, bo gołym okiem można stwierdzić, że drzewo usycha. Gałęzie spadają na mój budynek gospodarczy – podkreśla Mieczysław Podlasiak.

Tadeusz Wojtera wskazuje z kolei na wąski pas jezdni, przez który często dochodzi w pobliżu jego posesji do kolizji. Niedawno jechały dwa tiry i żeby się minąć jeden zjechał w stronę rowu, drugi nie mógł, bo blisko rośnie drzewo. Rów się oberwał. Kierowca miał szczęście, że ciężarówka nie przewróciła mu się na bok. W ub. roku dwie osobówki zahaczyły się lusterkami. Była policja – mówi mieszkaniec Kozub. – Myśleliśmy i chcieliśmy, żeby wszystkie drzewa w tym miejscu zostały usunięte, byłoby bezpieczniej.

Ws. remontu drogi, starosta łęczycki Janusz Mielczarek powiadomił urząd gminy Łęczyca, że zgłoszenie drogi do dofinansowania będzie możliwe w 2022 roku z terminem jej realizacji w 2023 r.

remont drogi kozuby
UDOSTĘPNIJ:
Krzysztof Urbański
Grożąc siekierą z
Oceń Ten Artykuł:
BRAK KOMENTARZY

Przepraszamy, formularz komentarzy jest obecnie zamknięty.