HomeAktualności z regionuPowiat zgierskiOzorkówMieszkańcy nie takiej odpowiedzi oczekiwali. Nerwy na Adamówku!

Mieszkańcy nie takiej odpowiedzi oczekiwali. Nerwy na Adamówku!

nerwy na adamówku

Jak już informowaliśmy, spora grupa mieszkańców (z osiedla przy Akacjowej a także działkowców) oczekuje poprawek przy trwającym właśnie układaniu chodnika. Ozorkowianie skarżą się, że chodnik nie został przedłużony w stronę osiedla. Dlatego dzieci muszą wciąż iść ruchliwą trasą do szkół. Ponadto przy działkach nie ma teraz jak zaparkować.

Starostwo w Zgierzu przesłało odpowiedź ws. inwestycji.

„Chodnik nie zostanie przedłużony, ponieważ inwestycja zakładała wykonanie chodnika w obecnym przetargu, w związku z tym cała dokumentacja przetargowa na odcinek, również była tak przygotowana. Zamówienie zakładało ułożenie chodnika o szerokości 2 m, zgodnie z warunkami technicznymi dla tego typu ciągów pieszych. Pozostały odcinek nie byłby zgodny z prawem budowlanym. Koniecznym jest usunięcie 3 drzew, co wiąże się z uzyskaniem pozwolenia na wycinkę, problem stanowi również rów odwodniający, który zawęża pas drogowy.

Na ww. odcinku planuje się utwardzenie pobocza o szerokości 1 m. Po wejściu na teren ogródków planowane jest utwardzenie destruktu celem stworzenia możliwości postoju samochodów. Utwardzenia zostaną wykonane podczas remontu ul. Adamówek” – czytamy w odpowiedzi zgierskiego starostwa.

Oceń Ten Artykuł:
BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW KOMENTARZ