HomeAktualnościMieszkańcy alarmują! Może dojść do nieszczęścia!

Mieszkańcy alarmują! Może dojść do nieszczęścia!

niebezpieczna studnia

W miejscowości Stary Sławoszew, w gminie Daszyna, w bliskim sąsiedztwie jednego z parkingów jest stara, tradycyjna studnia z kołowrotkiem do wyciągania wody. Pewnie czas i działanie warunków atmosferycznych spowodowały, że w jej cembrowinie powstała pokaźna dziura. W ocenie mieszkańców jest to bardzo niebezpieczne z uwagi na bawiące się w okolicy dzieci, mimo kilkukrotnych zgłoszeń do gminy o naprawę uszkodzenia, nikt do tej pory nie zareagował.

Jak wspomina jedna z mieszkanek, tara studnia znajduje się w tym miejscu od kilkudziesięciu lat.

– Jest to bardzo stara studnia, pamiętam ją jeszcze z dzieciństwa zawsze tam była, pamiętam też, że nigdy nie zabrakło tam wody. Były nieraz lata suche, ale w studni lustro wody było bardzo wysoko, trudno się nawet dziwić, ona jest bardzo głęboka, wchodzi w ziemię na 36 betonowych dryn – mówi mieszkanka.

Do rozmowy włączają się inni mieszkańcy budynku komunalnego położonego w niedalekiej odległości od studni.

– Dwa razy zgłaszałam do gminy pilną potrzebę naprawy cembrowiny – mówi inna z kobiet. – Przecież tam biegają dzieci, tym bardziej, że rozpoczęły się wakacje. Kiedy rozpocznie się naprawa?

Pytanie mieszkanki kierujemy do wójta gminy Daszyna, Zbigniewa Wojtery.

– Obowiązkiem gminy jest m in. zapewnienie jak najlepszych, w tym bezpiecznych warunków zdrowia i życia mieszkańców. Oczywiście, w możliwie w jak najszybszym czasie podejmiemy działanie w kierunku zabezpieczenia uszkodzonej cembrowiny – zapewnia włodarz gminy.

Policja wciąż prow
Powiat łęczycki st
BRAK KOMENTARZY

Przepraszamy, formularz komentarzy jest obecnie zamknięty.