HomeAktualnościMają za mało pieniędzy! Związkowcy postawili na banery

Mają za mało pieniędzy! Związkowcy postawili na banery

banery znp szkoła

W Ozorkowie od niedawna jeszcze bardziej widoczne jest zaangażowanie ZNP w spór zbiorowy z rządem. Chodzi m.in. o płace dla nauczycieli, które – zdaniem związkowców – są zbyt małe. Na ogrodzeniach i elewacjach przedszkoli i szkół zawieszone zostały banery. Czy spór się zaostrza a pedagodzy zaczną masować rezygnować z pracy?

Do naszej redakcji w sprawie banerów zadzwoniła jedna z mieszkanek.

– Mój syn uczęszcza do szkoły podstawowej w Ozorkowie. Wiem, że nastroje wśród nauczycieli nie są dobre. I teraz doszły jeszcze te banery. Może już niedługo z powodu protestu odwoływane będą zajęcia – martwi się ozorkowianka.

Jeden z banerów wisi na ogrodzeniu przedszkola i żłobka przy Lotniczej.

„Dobry nauczyciel – mówi i pokazuje. Bardzo dobry – inspiruje. A w Polsce odchodzi zawodu… Wynagrodzenie nauczyciela początkującego 2690 zł na rękę” – można przeczytać.

Odwiedzamy PM nr 4.

– To jest akcja ZNP – mówi Beata Dobrzyńska, dyrektor placówki. – W przedszkolu pedagodzy nie protestują i nie ma żadnego niebezpieczeństwa związanego z potencjalnym odwoływaniem zajęć – usłyszeliśmy. – W sprawie banerów i działań związku proszę skontaktować się z miejscowym oddziałem ZNP.

Kilkakrotnie dzwoniliśmy na służbowy numer prezes oddziału ZNP w Ozorkowie. Nie udało nam się jednak z nią porozmawiać.

<strong>Nadzwyczajna
Pasażer wypadł z a
Oceń Ten Artykuł:
BRAK KOMENTARZY

Przepraszamy, formularz komentarzy jest obecnie zamknięty.