HomeAktualności z regionuPowiat zgierskiOzorkówLokatorzy mają wątpliwości i pytają o profesjonalizm pracowników komunalki

Lokatorzy mają wątpliwości i pytają o profesjonalizm pracowników komunalki

drewniak zgierska

Z redakcją skontaktowali się lokatorzy budynku przy ul. Zgierskiej w Ozorkowie, którzy pytają o interwencję pracowników miejscowego przedsiębiorstwa komunalnego w związku z awarią wodociągu.

– Wodę z pękniętej rury zauważyliśmy na podwórku już we wtorek. Pracownicy komunalki przyjechali wówczas z koparką, ale działań nie podjęli. W piątek znów przyjechali, ale koparki już nie mieli. Stwierdzili, że sprawą zajmą się na początku tygodnia. To mnie bardzo zbulwersowało. Przecież cały czas lała się woda. Kto za to zapłaci? – pyta pan Piotr, jeden z lokatorów, który zadzwonił do redakcji.

Na miejscu rozmawialiśmy z lokatorami starego, ponad stuletniego drewniaka.

– Faktycznie, podwórko zalało. Też byłem zaskoczony, że usuwanie awarii tak długo trwa. Mam wrażenie, że jesteśmy na marginesie. Nie przeprowadza się u nas niezbędnych prac remontowych budynku. Mamy zrujnowane komórki na podwórku i stosy worków z nieczystościami, które nie są zabierane. Nie wiem dlaczego tak jest – usłyszeliśmy od Tadeusza Zubały.

O negatywnych opiniach mieszkańców rozmawialiśmy z Grzegorzem Stasiakiem, prezesem OPK.

– Na pewno nie mogę zgodzić się z opinią, że pracownicy przedsiębiorstwa, którym zarządzam, zbagatelizowali awarię. Jestem przekonany, że podchodzą do każdego zadania w sposób profesjonalny. Jeśli chodzi o awarię przy Zgierskiej, to musieli ustalić dokładne miejsce wycieku. Dlatego to trochę trwało. Gdyby nie to, trzeba by rozkopać całe podwórko i zapewne mieszkańcy byliby jeszcze bardziej zdenerwowani. Gdy ustalili, w którym dokładnie miejscu pękła rura, przystąpili do usuwania awarii. Woda została zakręcona w niedzielę wieczorem, a awaria usunięta w poniedziałek rano. Lokatorzy nie będą płacić żadnych dodatkowych kosztów, bo w lokalach są założone wodomierze a wyciek był na zewnątrz budynku. Jeśli zaś chodzi o niezbędne remonty, to proszę w tej sprawie kontaktować się z urzędem miasta. Śmieci są wybierane z pojemników, a to co jest podrzucane w workach, niestety leży, ponieważ nie mamy zlecenia z urzędu na dodatkową usługę wywózki tych odpadów. Budowa pergoli śmietnikowej, to też temat dla urzędu miasta – usłyszeliśmy od prezesa OPK.

– Zastanawialiśmy się, dlaczego usuwanie awarii tak długo trwa – mówi pan Tadeusz
UDOSTĘPNIJ:
Chcieli zabić bezdo
Ukradła psa i... sc
Oceń Ten Artykuł:
BRAK KOMENTARZY

Przepraszamy, formularz komentarzy jest obecnie zamknięty.