HomePrzeczytaj teżLegia w Łodzi! Policja na koń!

Legia w Łodzi! Policja na koń!

policja na koń

Łódzcy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami z Oddziału Prewencji Policji w Łodzi, Warszawie, Katowicach i Poznaniu zabezpieczali w niedzielę mecz piłki nożnej. Połączonymi siłami policyjnymi dowodzili Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Łodzi nadkomisarz Jakub Kowalczyk oraz Dowódca Oddziału Prewencji Policji w Łodzi młodszy inspektor Arkadiusz Kukulski. Podczas spotkania rozgrywanego na stadionie przy alei Piłsudskiego Widzew Łódź podjął Legię Warszawa.

10 marca 2024 roku o godzinie 17:30, odbyło się spotkanie piłkarskie pomiędzy drużynami Widzewa Łódź i Legii Warszawa. Antagonizmy panujące między kibicami obu drużyn spowodowały, że wydarzenie to zostało zakwalifikowane jako mecz podwyższonego ryzyka.

Nad bezpiecznym przebiegiem meczu odbywającego się przy alei Piłsudskiego czuwały służby ochrony organizatora oraz policjanci z Komendy Miejskiej i Wojewódzkiej Policji w Łodzi przy wsparciu funkcjonariuszy z Oddziału Prewencji Policji w Łodzi, Warszawie, Katowicach i Poznaniu. Wsparciem dla działań policjantów były patrole konne policji oraz Straży Miejskiej w Łodzi jak również policyjni przewodnicy psów służbowych. Bezpieczeństwa na drogach prowadzących na stadion strzegli funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Łodzi. Siłami policyjnymi dowodzili Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Łodzi nadkomisarz Jakub Kowalczyk oraz Dowódca Oddziału Prewencji Policji w Łodzi młodszy inspektor Arkadiusz Kukulski.

Dzięki zaangażowaniu stróżów prawa, nie odnotowano poważniejszych prób naruszenia ładu i porządku publicznego. Funkcjonariusze rozlokowani na terenie Łodzi, dbali o bezpieczeństwo mieszkańców i respektowanie obowiązujących przepisów. Policjanci nadzorowali również przejazd pociągu specjalnego z kibicami drużyny przyjezdnej przez teren miasta przed spotkanie i po jego zakończeniu.
W trakcie trwania meczu odpalone zostały materiały pirotechniczne. Obecnie łódzcy policjanci ustalają osoby odpowiedzialne za te incydenty. Zatrzymany również został, ujęty przez ochronę kibić, który już po zakończeniu meczu wtargnął na murawę.

Po meczu grupa kibiców drużyny przyjezdnej, w asyście policjantów, dotarła bezpiecznie w rejon dworca kolejowego Łódź – Niciarniana, skąd wróciła pociągiem do Warszawy.

W meczu 24. kolejki Ekstraklasy Widzew Łódź pokonał Legię Warszawa 1:0.

UDOSTĘPNIJ:
Wybuch gazu! Jedna o
20-latek chciał zab
BRAK KOMENTARZY

Przepraszamy, formularz komentarzy jest obecnie zamknięty.