HomeAktualności z regionuPowiat łęczyckiŁęczycki szpital walczy z COVID-19. 35 miejsc dla zakażonych koronawirusem

Łęczycki szpital walczy z COVID-19. 35 miejsc dla zakażonych koronawirusem

szpital łęczyca

Już nie 19 a 35 łóżek w łęczyckim szpitalu przeznaczonych jest dla pacjentów covidowych. Wraz ze wzrostem liczby zakażeń, powraca konieczność zapewnienia opieki medycznej dla wszystkich chorych.

Łęczycki szpital, zgodnie z decyzją wojewody łódzkiego, dysponuje 35 łóżkami dla pacjentów z podejrzeniem zakażenia i potwierdzonym zakażeniem SARS – CoV – 2. Łęczycki szpital, podobnie jak inne tego typu placówki na terenie kraju, został zobowiązany Decyzją Wojewody Łódzkiego do wydzielenia i utworzenia w ramach jednej komórki organizacyjnej, oddziału covidowego z 35 łóżkami. Niestety, hospitalizacji wciąż wymaga wielu zakażonych koronawirusem.  

W ramach zapobiegania, przeciwdziałania i zwalczania SARS-CoV – 2, w łęczyckim szpitalu wydzielono 5 łóżek izolacyjnych dla pacjentów z podejrzeniem zakażenia SARS-CoV-2, 29  łóżek obserwacyjno-zakaźnych dla pacjentów z potwierdzonym zakażeniem i 1 łóżko intensywnej terapii z kardiomonitorem oraz możliwością prowadzenia tlenoterapii i wentylacji mechanicznej.

Połowa Ozorkowa bez
Lód na chodnikach i
Oceń Ten Artykuł:
BRAK KOMENTARZY

Przepraszamy, formularz komentarzy jest obecnie zamknięty.