Krystyna Prońko w Uniejowie

prońko uniejów

W grudniu odbędzie się koncert pt. „Piosenka świadkiem historii” – realizowany w ramach Budżetu Obywatelskiego Województwa Łódzkiego na 2021 rok. Tym razem Grupa Integracyjna będzie towarzyszyć m.in. artystce Krystynie Prońko.

Od początku września b.r. ruszył w Uniejowie projekt pt. „Piosenka świadkiem historii” w ramach Budżetu Obywatelskiego Województwa Łódzkiego „Łódzkie na Plus” na 2021 rok. Realizatorem przedsięwzięcia jest Uniejowskie Stowarzyszenie Aktywni.

Jest już chyba tradycją, że w swoich muzycznych przedsięwzięciach stowarzyszenie zaprasza do współpracy znanych artystów, m.in. Mietka Szcześniaka, Darka Maleo Malejonka, Jana Trebunia – Tutkę, zespół Raz Dwa Trzy czy Arkę Noego. Również i w zaplanowanym na grudzień koncercie wystąpi gwiazda wielkiego formatu – Krystyna Prońko. Nazwiska wybitnej wokalistki nie trzeba przedstawiać. Utwory, które przyniosły jej szczególną popularność: m.in. „Psalm stojących w kolejce”, „Jesteś lekiem na całe zło” czy „Modlitwa o miłość prawdziwą” znają i śpiewają całe pokolenia.

Z grupą uniejowskich artystów wystąpi także laureat Festiwalu Zaczarowanej Piosenki oraz zwycięzca Debiutów podczas 57. KFPP w Opolu w 2020 roku, uczestnik programów „Mam talent” i „Szansy na sukces” Kamil Czeszel.

Wśród muzycznych gości będzie też przyjaciel Uniejowa, wybitny muzyk, kompozytor, aranżer, jeden z najlepszych wirtuozów organów hammonda w Polsce Paweł Serafiński. Koncert poprowadzi znana i lubiana, związana z lokalnym środowiskiem prezenterka Monika Andrzejczak.

W projekcie bierze udział 50 utalentowanych młodych artystów. Są to dzieci, młodzież oraz osoby z niepełnosprawnością reprezentujące placówki oświatowe oraz opiekuńcze głównie z gminy Uniejów. Przed uczestnikami projektu wiele godzin pracy warsztatowej. Podczas prób grupie towarzyszyć będą lokalni instrumentaliści.

Celem wspólnej pracy artystycznej będzie przygotowanie koncertu w oparciu o twórczość artystów polskich w latach 1980 – 1989. Oprócz utworów Krystyny Prońko zagrane zostaną m.in. kawałki z repertuaru Jacka Kaczmarskiego i Przemysława Gintrowskiego, Marka Grechuty oraz zespołu Rezerwat.

Posterunek w Piątku
Mieszkańcom nie pod
Oceń Ten Artykuł:
BRAK KOMENTARZY

Przepraszamy, formularz komentarzy jest obecnie zamknięty.