HomeAktualnościKradł na oczach policjantów

Kradł na oczach policjantów

kieszonkowiec

Dzielnicowi z VIII komisariatu łódzkiej komendy, zatrzymali 65-latka, który skradł pieniądze kobiecie robiącej zakupy na targowisku przy ulicy Piotrkowskiej w Łodzi. Mężczyzna nie spodziewał się, że stojący za nim „klienci” to dzielnicowi, którzy prowadzili działania ukierunkowane na kieszonkowców. Jak ustalili śledczy mężczyzna miał już „na koncie” podobne przestępstwa. Teraz za popełnienie kradzieży w recydywie grozi mu kara nawet do 7,5 roku więzienia.

W związku z prowadzonymi działaniami skierowanymi przeciwko przejawom drobnej przestępczości szczególnie uciążliwej dla mieszkańców Łodzi – kradzieży kieszonkowej, dzielnicowi z VIII Komisariatu Komendy Miejskiej Policji w Łodzi kontrolowali targowisko przy ulicy Piotrkowskiej oraz Tatrzańskiej w Łodzi. Efektem działań było zatrzymanie osoby podejrzanej o kradzież kieszonkową. 1 marca 2023 roku po godzinie 11:00 łódzcy funkcjonariusze zauważyli znanego im z wcześniej dokonywanych kradzieży mężczyznę i zaczęli go obserwować. 65- latek upatrzył sobie seniorkę, która miała przy sobie niedomkniętą torbę przewieszoną na ramieniu oraz prowadziła wózek na zakupy. Podczas mijania alejek i przechodzenia między innymi klientami kieszonkowiec wsunął rękę do torby seniorki, zabrał z niej pieniądze i szybko oddalił się z miejsca. Nie spodziewał się , że całe zajście bacznie obserwowali stróże prawa , którzy po chwili zatrzymali podejrzanego. Zatrzymany przyznał się również do innych kradzieży, których dokonywał na łódzkich targowiskach. Mężczyzna usłyszał prokuratorskie zarzuty kradzieży oraz usiłowania kradzieży. Ponieważ działał w warunkach recydywy, grozi mu kara nawet do 7,5 roku pozbawienia wolności. Mężczyzna na wniosek Prokuratury Rejonowej Łódź- Górna został tymczasowo aresztowany. Dalsze czynności w tej sprawie prowadzą śledczy z VIII Komisariatu Policji w Łodzi.

Jak uchronić się przed złodziejem?
-na zakupy weź tylko tyle pieniędzy, ile rzeczywiście potrzebujesz,
-nie chowaj większej ilości gotówki w jednym miejscu,
-nigdy nie zapisuj PIN-u na karcie, ale staraj się go zapamiętać,
-nie zabieraj ze sobą zbędnych dokumentów, portfela nie chowaj w tylnej kieszeni spodni,
-torebkę trzymaj przepasaną przez ramię i miej ją w zasięgu wzroku,
-zwracaj uwagę na to, co dzieje się wokół i uważaj w miejscach zatłoczonych.

W sytuacji kiedy jesteś świadkiem podejrzanego zachowania, czy próby kradzieży – nie bądź obojętny, zareaguj! Wszczynaj alarm, powiadom odpowiednie służby. Jeśli stałeś się ofiarą kradzieży powiadom policję dzwoniąc na numer alarmowy 112. Im szybciej zareagujesz, tym większa szansa na odzyskanie skradzionych przedmiotów i zatrzymanie sprawcy.

UDOSTĘPNIJ:
Ludzie przewracają
W Łęczycy apel o n
BRAK KOMENTARZY

Przepraszamy, formularz komentarzy jest obecnie zamknięty.