HomeAktualnościKontrowersje w centrum Grabowa. Co zrobi miejscowa władza?

Kontrowersje w centrum Grabowa. Co zrobi miejscowa władza?

kontrowersje w grabowie

Sprawa rozebranego w połowie budynku znajdującego się przy głównej ulicy w Grabowie wywołuje wiele dyskusji wśród mieszkańców gminy. Niektórzy uważają, że wiszące w powietrzu ciężkie belki są niebezpieczne. Pozostała część budynku, podobnie jak już rozebrana jego połowa, stanowi własność prywatną. Cały budynek uniemożliwiał mieszkańcom wjazd i wyjazd ze znajdującej się na tyłach budynku kamienicy komunalnej.

Z pozoru sprawa wydaje się być prosta, ale do końca tak nie jest. Kiedyś wybudowano kamienicę komunalną nie zapewniając właściwego ciągu komunikacyjnego dla jej mieszkańców. W rezultacie jeszcze w ubiegłym roku wójt Janusz Jagodziński po przedłożeniu informacji radnym, zapłacił za rozbiórkę połowy budynku prywatnego z budżetu gminy. Druga część budynku należy także do prywatnego właściciela.

– Podczas sesji, która odbyła się 26 maja, rada podjęła uchwalę o zakupie działki zabudowanej połową budynku. W chwili obecnej czekamy na wycenę rzeczoznawcy i myślę, że na przełomie lipca – sierpnia uda nam się podpisać akt notarialny. Wówczas będziemy mogli dokonać rozbiórki i a teren przeznaczyć do użytku mieszkańców -wyjaśnia wójt gminy Grabów.

Na placu Tadeusza Ko
Parkomaty wyłączon
Oceń Ten Artykuł:
BRAK KOMENTARZY

Przepraszamy, formularz komentarzy jest obecnie zamknięty.