HomeAktualności z regionuPowiat łęczyckiKonferencja na rondzie. Remont krajówki oficjalnie zakończony. Mieszkańcy mówią jednak o problemie…

Konferencja na rondzie. Remont krajówki oficjalnie zakończony. Mieszkańcy mówią jednak o problemie…

konferencja rondo łęczyca

Na remont drogi krajowej na odcinku przebiegającym przez Łęczycę mieszkańcy długo czekali. Dziś, po półtora roku, oficjalnie oddano do użytku 3-kilometrowy odcinek krajówki po generalnej przebudowie, która kosztowała prawie 40 milionów złotych.

W konferencji prasowej na południowym, nowo wybudowanym rondzie od strony Łodzi, udział wzięli przedstawiciele inwestora (Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad), wykonawcy (firmy Strabag), włodarze (burmistrz Łęczycy Paweł Kulesza, starosta powiatu łęczyckiego Janusz Mielczarek, wójt miny Łęczyca  Jacek Rogoziński),  lokalni politycy (senator Przemysław Błaszczyk i poseł Marek Maruszewski), wiceminister infrastruktury Rafał Weber oraz ksiądz dziekan Sławomir Sobierajski.

W przemówieniach nie zabrakło słów uznania dla wykonawcy za prace prowadzone bez całkowitego zamknięcia głównej ulicy przebiegającej przez miasto, dla inwestora za decyzję dotyczącą podjęcia inwestycji oraz dla polityków za wsparcie. Wszyscy podkreślali znaczenie przeprowadzonego remontu oraz poprawę bezpieczeństwa użytkowników ruchu na tym odcinku drogi.

 Wiceminister infrastruktury Rafał Weber podkreślał także znaczenie polityki polskiego rządu dla poprawy infrastruktury drogowej.

Maciej Zalewski, rzecznik GDDKiA w Łodzi mówił o aspektach technicznych inwestycji , jak np. 16- krotna zmiana organizacji ruchu podczas prowadzonych prac związanych z przebudową krajówki, poprawie nośności drogi, dzięki czemu będzie ona znacznie trwalsza, o montażu 60 lamp ledowych na całym odcinku wyremontowanej DK91, czy też budowie rond i montażu sygnalizacji świetlnej.

Mimo słów uznania, padły też głosy niezadowolenia – na konferencje przyszli mieszkańcy pobliskich domów zlokalizowanych za rondem w stronę Łodzi. Mieszkańcy zwracali uwagę na problem, jakim jest brak chodnika, czy jakiejkolwiek innej bezpiecznej alternatywy dojścia na pieszo do ronda, skąd dalej w stronę miasta można już iść nowym chodnikiem.

– Wszyscy mówią tu o bezpieczeństwie, a od naszych domów przejść bezpiecznie nie można. Przejście dla pieszych na rondzie kończy się w polu. Jak dzieci mają iść do szkoły? – pytali mieszkańcy.

W odpowiedzi na zarzuty mieszkańców, Maciej Zalewski, rzecznik GDDKiA, odparł, że w dalszej perspektywie planowany jest remont drogi krajowej na odcinku w stronę Łodzi. Są to jednak póki co plany, na które potrzeba pieniędzy. Senator Przemysław Błaszczyk zaproponował natomiast, żeby mieszkańcy odwiedzili jego biuro w Łęczycy.

Przed magistratem w
160 osób oszukanych
Oceń Ten Artykuł:
1 COMMENT
  • Majster / 11 grudnia 2021

    Po co tyle znaków????
    Powtarzają się co kilka metrów
    I są znaki wstawione w srodku chodnika!!!!