HomeAktualnościKolejni kierowcy tracą prawa jazdy

Kolejni kierowcy tracą prawa jazdy

tracą prawa jazdy

Policjanci z łódzkiej drogówki zatrzymali prawo jazdy kolejnym nieodpowiedzialnym kierowcom. W terenie zabudowanym przekroczyli dozwoloną prędkość o ponad 60 km/h. Każdy z zatrzymanych kierujących tłumaczył się brakiem czasu i pośpiechem, który nie pozwalał im na jazdę zgodną z obowiązującymi przepisami.

15 stycznia 2022 roku około godz. 20:25 uwagę  policjantów kontrolujących prędkość na ul. Brzezińskiej zwrócił volkswagen, który poruszał się bardzo szybko w kierunku centrum Łodzi. Dokonany przez mundurowych pomiar prędkości, z jaką poruszało się auto, wykazał 111 km/h, w miejscu gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h. Pojazd został zatrzymany do kontroli. Bardzo szybko okazało się również, że 28-latek nie korzystał podczas z jazdy z pasów bezpieczeństwa. Miał je bowiem przepięte przez siedzenie kierowcy. Mundurowym tłumaczył, że ustawił tempomat w samochodzie na 50 km/h i jadąc cały czas miał świadomość, że właśnie z taką prędkością się porusza.

16 stycznia 2022 roku również na ulicy Brzezińskiej  policjanci z łódzkiej drogówki podczas sprawdzania prędkość z jaką poruszają się kierujący, zauważyli skodę jadącą w kierunku centrum miasta. Pomiar prędkości wskazał, że pojazd w terenie zabudowanym porusza się z prędkością 119 km/h, czyli o 69 km/h więcej niż obowiązujące w tym miejscu przepisy. 38-letni kierujący swoje zachowanie tłumaczył pospiechem, nie chciał bowiem aby jego mama spóźniła się na autobus.

W obu przypadkach policjanci nałożyli na kierujących mandaty karne w wysokości po 2000 zł oraz zatrzymali na okres 3 miesięcy uprawnienia do kierowania. Ponadto kierowcy otrzymali po 10 punktów karnych.

Policjanci przypominają!!!

Zgodnie z Rozporządzeniem Prezesa Rady Ministrów z dnia 30 grudnia 2021 roku zmieniającym rozporządzenie w sprawie wysokości grzywien nakładanych w drodze mandatów karnych za wybrane wykroczenia przekroczenie dopuszczalnej prędkości:

– o 31 – 40 km/h skutkuje mandatem karnym w wysokości 800 zł oraz 6 pkt karnymi,

– o 41 – 51 km/h – 1000 zł oraz 8 pkt karnych,

– o 51 – 60 km/h – 1500 zł oraz 10 pkt karnych,

– o 61 – 70 km/h – 2000 zł oraz 10 pkt karnych,

– o 71 km/h i więcej – 2500 zł oraz 10  pkt karnych.

Ponadto w przypadku przekroczenia dopuszczalnej prędkości w terenie zabudowanym powyżej 50 km/h kierującemu zostaje zatrzymane prawo jazdy na okres 3 miesięcy!

Oceń Ten Artykuł:
BRAK KOMENTARZY

Przepraszamy, formularz komentarzy jest obecnie zamknięty.