HomeAktualnościKolejne zarzuty dla policjanta

Kolejne zarzuty dla policjanta

policja

Kolejne zarzuty dla byłego policjanta z Piątku w związku ze śmiercią 30-letniego mieszkańca tego miasta. Mężczyzna zmarł w kwietniu ubiegłego roku po policyjnej interwencji.

34 latek, który przebywa w areszcie, usłyszał już łączne 13 zarzutów – między innymi przekroczenia uprawnień połączonych ze stosowaniem przemocy fizycznej i bezprawnym pozbawieniem wolności. -Zarzuty dotyczą okresu od roku 2018 do 2 kwietnia 2021 roku. W przypadku pięciu zdarzeń można mówić o zachowaniach polegających na wywożeniu radiowozami policyjnymi poza Piątek osób, co do których były podejmowane interwencje. Te osoby były pozostawiane poza miastem.

Zarzuty usłyszało też czterech byłych i obecnych policjantów z komisariatu w Piątku. Mężczyźni w wieku od 38 do 45 lat, ówcześni funkcjonariusze komisariatu policji w Piątku, wykonywali tam obowiązki służbowe. Zarzucone im czyny również dotyczą przekroczenia uprawnień i łączą się ze stosowaniem przemocy fizycznej i w kilku przypadkach także są połączone z bezprawnym pozbawieniem wolności. 

Wobec mężczyzn prokurator zastosował dozory policyjne, a w przypadku dwóch doszło do zawieszenia w służbie.

Głównemu podejrzanemu w tej sprawie – 34 latkowi grozi kara dożywotniego więzienia. Pozostałym do 5 lat pozbawienia wolności.

UDOSTĘPNIJ:
Szok! Pokazywał dzi
Bestialstwo! Psa wpa
Oceń Ten Artykuł:
BRAK KOMENTARZY

Przepraszamy, formularz komentarzy jest obecnie zamknięty.