HomeAktualności z regionuPowiat poddębickiKierowcy powinni uważać. Trwają prace na Targowej w Uniejowie

Kierowcy powinni uważać. Trwają prace na Targowej w Uniejowie

remont targowa

Prace nad budową kanalizacji deszczowej w ulicy Długiej trwają. Obecnie przeniosły się również na ulicę Targową.

Powstająca sieć kanalizacji deszczowej osiągnie 480,62 mb długości. Jej zadanie będzie polegało na odprowadzaniu wód deszczowych z ul. Długiej.

Nowa sieć jest właśnie włączana do tej już istniejącej w ul. Targowej. Zgodnie z planem przebiegać będzie częściowo w pasie jezdni tejże ulicy, a częściowo przez teren działki, która stanowi drogę wewnętrzną niezbędną do obsługi komunikacji nowo powstającego osiedla.

Pierwsze elementy konieczne do zamontowania kanalizacji deszczowej przy budowanych właśnie nowych blokach dotarły na miejsce wraz z początkiem sierpnia. Wówczas na miejscu pojawił się ciężki sprzęt transportujący betonowe kręgi i pokrywy.

Obecnie prace przeniosły się także na ulicę Targową. W związku z powyższym na tym odcinku drogi mogą pojawiać się utrudnienia w ruchu.

Na budowę kanalizacji deszczowej w ul. Długiej gmina Uniejów otrzymała od wojewody łódzkiego dofinansowanie w wysokości 277 276 zł ze środków budżetu państwa. Obejmuje realizację zadań własnych związanych z zachowaniem funkcji leczniczych uzdrowiska, zgodnie z ustawą o gminach uzdrowiskowych.

UDOSTĘPNIJ:
Pół litra piwa, ja
Niedzielny atak koro
Oceń Ten Artykuł:
BRAK KOMENTARZY

Przepraszamy, formularz komentarzy jest obecnie zamknięty.