HomeNa sygnaleKierowcy pędzą Górniczą. Po zgłoszeniach od mieszkańców zatrzymany kolejny pirat drogowy

Kierowcy pędzą Górniczą. Po zgłoszeniach od mieszkańców zatrzymany kolejny pirat drogowy

prędkość górnicza

Od początku 2023 roku policjanci ruchu drogowego zatrzymali już 48 praw jazdy za przekroczenie prędkości o 50 km/h w obszarze zabudowanym. Na niechlubną listę wpisał się kolejny pirat drogowy, który na terenie Łęczycy na liczniku fiata miał 104 km/h. Szaleńczą jazdę kierowcy przerwali policjanci, wyciągając konsekwencje za rażące naruszenie ograniczenia.

– Policjanci ruchu drogowego z łęczyckiej komendy nie ustają w działaniach na drogach powiatu łęczyckiego. Mundurowi reagują na wszelkie naruszenia i wyciągają konsekwencje wobec kierowców lekceważących przepisy. Tak było minionej doby, gdzie w związku ze zgłoszeniami na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa kontrolowali zgłoszenia w zakresie przekraczania prędkości na ulicy Górniczej w Łęczycy. Skrajną nieodpowiedzialnością wykazał się 31-letni kierowca fiata. Mężczyzna przy niekorzystnych warunkach drogowych, w obszarze zabudowanym rozpędził osobówkę do 104 km/h. Szaleńczą jazdę kierowcy przerwali policjanci, wyciągając konsekwencje za rażące naruszenie ograniczenia – mówi asp. szt. Mariusz Kowalski, oficer prasowy policji w Łęczycy.

Mężczyzna poza grzywną 1300 złotych stracił prawo jazdy na 3 miesiące.
Od początku roku policjanci zatrzymali już 48 uprawnień za zbyt szybką jazdę w terenie zabudowanym. W analogicznym okresie 2022 roku było ich 26. Jak pokazują analizy kierowcy nie zważają na ograniczenia narażając siebie i innych na utratę zdrowia, a nawet życia. Na drogach panują zmienne warunki jazdy, opady śniegu, mgły, śliskie jezdnie. Jazda w takich warunkach połączona z brakiem wyobraźni kierujących stanowi realne zagrożenie. Dlatego policjanci apelują o rozwagę, zdjęcie nogi z gazu i stosowanie się do ograniczeń, tylko tak możemy bezpiecznie dojechać do celu.

UDOSTĘPNIJ:
Tory wąskotorówki
Najlepsi policjanci
BRAK KOMENTARZY

Przepraszamy, formularz komentarzy jest obecnie zamknięty.