HomeAktualności z regionuPowiat zgierskiOzorkówKiedy włączą nam ogrzewanie? – pytają w Ozorkowie

Kiedy włączą nam ogrzewanie? – pytają w Ozorkowie

ogrzewanie ozorków

Po zapadnięciu zmroku temperatura spada poniżej 10 stopni C. Jest chłodno. Dlatego mieszkańcy pytają, kiedy OPK odkręci kurki z ciepłem.

– Wiem, że w innych ościennych miastach włączyli już ogrzewanie. Dlaczego w Ozorkowie mamy jeszcze w mieszkaniach zimno? – pyta nasza czytelniczka.

Warto dodać, że przedsiębiorstwo komunalne nie może samodzielnie podjąć decyzji o włączeniu ciepła. Czeka na informacje w tej sprawie od spółdzielni mieszkaniowej, czy też urzędu miasta.

Zadzwoniliśmy do Grzegorza Stasiaka, prezesa Ozorkowskiego Przedsiębiorstwa Komunalnego.

– O włączenie ogrzewania prosił nas wczoraj prezes spółdzielni mieszkaniowej – słyszymy. – Od jutra w spółdzielczych zasobach będzie już ciepło.

O ogrzewanie pytamy w urzędzie miasta.

– Z magistratu poszła już informacja do OPK-u w sprawie włączenia ogrzewania – informuje Izabela Dobrynin, rzecznik burmistrza Ozorkowa.

Sezon grzewczy – od kiedy powinny być ciepłe kaloryfery?

Według prawa (Rozporządzenia Ministra Gospodarki z 15 stycznia 2007 roku) sezon grzewczy to „okres, w którym warunki atmosferyczne powodują konieczność ciągłego dostarczania ciepła w celu ogrzewania obiektów”. Nie mówi się jednak ani o terminie jego rozpoczęcia, ani zakończenia.

Wszystko zależy od pogody

W praktyce grzanie rozpoczyna się we wrześniu lub październiku. Trwa do kwietnia lub nawet maja. Przyjmuje się, że zarządcy budynków włączają ogrzewanie, gdy przez co najmniej trzy dni z rzędu temperatura powietrza spada poniżej 10 stopni, a w mieszkaniach poniżej 16 stopni.

bloki ozorków
UDOSTĘPNIJ:
Burmistrz chciałby
Rolnik został wcią
Oceń Ten Artykuł:
BRAK KOMENTARZY

Przepraszamy, formularz komentarzy jest obecnie zamknięty.