Kiedy nasadzenia na Zamkowej?

Po wycince drzew na uliczce naprzeciwko zamku w Łęczycy wielu mieszkańców zadaje pytanie, kiedy urząd zleci nasadzenia. Tym bardziej, że miejsca do takich prac zostały już przygotowane. W tej sprawie skontaktowaliśmy się z magistratem.
Urząd miasta odpowiedział, że na Zamkowej nasadzenia zostaną wykonane w październiku br.
Warto wspomnieć, że wycinka drzew na Zamkowej była szeroko komentowana w Łęczycy. Mieszkańcy zadawali pytania, czy rzeczywiście trzeba było wycinać drzewa, których w mieście brakuje.
Magistrat zapewnia, że wycięcie było niezbędne, bo drzewa były już spróchniałe.
W Łęczycy wycięto drzewa nie tylko na Zamkowej, ale też przy innych ulicach. Urząd – jak poinformował niedawno redakcję – ma wszędzie tam, gdzie usunięto drzewa, inwestować w nowe nasadzenia.
Fot. E.T.


