HomeAktualnościKiedy koniec remontu w centrum Parzęczewa?

Kiedy koniec remontu w centrum Parzęczewa?

rynek w parzęczewie

Ponownie trzeba było wydłużyć termin oddania do użytku remontowanego pl. Kościuszki. Mieszkańcy pytają o powody, a kierowcy sygnalizują problem z parkingami.

Do redakcji dzwonią zmotoryzowani mieszkańcy, którzy twierdzą, że na zmodernizowanym placu zlikwidowane zostało jedno miejsce parkingowe. Jak usłyszeliśmy stary parkin był bezpieczny – w zatoczce. Teraz natomiast trzeba wchodzić na ulicę.

– Piesi też mają problem, bo wymijając te zaparkowane samochody, również wchodzi się na ulicę – usłyszeliśmy.

O problemie mówił na ostatniej sesji Stanisław Pawlak, sołtys Różyc.

– Zwróciłem na to uwagę, bo przed remontem było lepiej – uważa sołtys.

Co na to gminna władza?

„Prace na placu Kościuszki wciąż trwają ze względu na wykonywane korekty wskazane wykonawcy podczas odbioru prac. Cały plac Kościuszki, z wyłączeniem dróg powiatowych, stanowi ciąg pieszo jezdny, na którym oznakowaniem poziomym wyznaczono miejsca parkingowe. Ich liczba jest większa niż przed remontem rynku. Mieszkańcy mają do dyspozycji dodatkowo dwa parkingi, wyremontowane również w ramach rewitalizacji Parzęczewa znajdujące się przy ul. Ozorkowskiej oraz Stodolnianej. Obecnie jest remontowany i powiększany parking przy cmentarzu. W przyszłym roku będą budowane kolejne parkingi przy Gminnym Ośrodku Zdrowia oraz przy szkole i nowo budowanym Regionalnym Centrum Rozwoju. Łącznie w ramach rewitalizacji będzie wybudowanych pięć parkingów w Parzęczewie” – czytamy w odpowiedzi.

Tragedia na torach w
Patrycja z Ozorkowa
Oceń Ten Artykuł:
BRAK KOMENTARZY

Przepraszamy, formularz komentarzy jest obecnie zamknięty.