HomeAktualnościJuż niedługo poruszające widowisko w Zadzimiu. Wójt zaprasza

Już niedługo poruszające widowisko w Zadzimiu. Wójt zaprasza

wójt zadzimia

Na Misterium Męki Pańskiej zapraszają w niedzielę 3 kwietnia wójt Krzysztof Woźniak i członkowie wspólnoty parafialnej parafii pw. św. Małgorzaty w Zadzimiu wraz ze Stowarzyszeniem Przyjaciół Zadzimia. Początek o godz. 12 w parku „Dereniowy Skarb” w Zadzimiu.

Warto wspomnieć, że Pasja w Zadzimiu została przygotowana po raz pierwszy w 2016 roku w ramach obchodów jubileuszu 600-lecia istnienia miejscowej parafii.

– Pierwsze tego typu widowisko okazało się sukcesem. Inicjatorem całego przedsięwzięcia był wówczas ksiądz Dariusz Puszkiewicz – ówczesny proboszcz zadzimskiej parafii – przy współudziale Stowarzyszenia Przyjaciół Zadzimia, członków wspólnoty parafialnej i chóru kościelnego – mówi wójt Krzysztof Woźniak.

Co roku grupa kilkudziesięciu amatorów ćwiczy poszczególne sceny Misterium. Z roku na rok widowiska przebiegają coraz sprawniej, zaś organizatorzy starają się podnosić poziom atrakcyjności wystawianej przez siebie Pasji, dodając lub modyfikując poszczególne elementy przedstawienia.

Straszny wypadek! Ma
Wypadek autobusu z d
Oceń Ten Artykuł:
BRAK KOMENTARZY

Przepraszamy, formularz komentarzy jest obecnie zamknięty.