HomeAktualnościJest porozumienie! Woda z gminy Daszyna popłynie do gminy Grabów!

Jest porozumienie! Woda z gminy Daszyna popłynie do gminy Grabów!

wojtera daszyna

Wiele czynników wpływa na zwiększający się deficyt wody. W niektórych gminach problem ten już istnieje i przybiera na sile. W takiej niełatwej sytuacji znalazła się gmina Grabów, gdzie problem braku wody istnieje już od dłuższego czasu. Z pomocą przyszła gmina Daszyna. Wójtowie zawarli porozumienie na dodatkowy transfer wody. 1 września woda popłynie z ujęcia w Mazewie do odbiorców byłej hydroforni w Chorkach w gminie Grabów.

Widmo braku wody w gminie Grabów stało się bardzo realne. Studnia w Grabowie nie zaspokoi potrzeb wszystkich mieszkańców, tym bardziej w okresie wzmożonego poboru.

– Do tej pory kupowaliśmy wodę z gminy Olszówka, miasta – gminy Dąbie, gminy Daszyna, i to w jakiś sposób zaspakajało potrzeby naszych mieszkańców – mówi Janusz Jagodziński, wójt gminy Grabów. – W sytuacji, kiedy miasto Dąbie przystąpiło do konserwacji urządzeń hydroforowych w Karszewie znaleźliśmy się w trudnej sytuacji. W sukurs przyszła gmina Daszyna, proponując poprowadzenie dodatkowej rury łączącej wodociąg biegnący przez Jacków w gminie Daszyna z wodociągiem we wsi Szłapy gmina Grabów. W ten sposób zabezpieczymy potrzeby zaopatrzenia w wodę byłych odbiorców hydroforni w Chorkach. Rozpoczęliśmy prace związane z uruchomieniem nowej studni głębinowej.

– W naszej gminie, na szczęście, nie ma deficytu wody. Dlatego pomagamy sąsiadowi – stwierdza Zbigniew Wojtera, wójt Daszyny.

Święto plonów w D
W Łęczycy trwa wym
BRAK KOMENTARZY

Przepraszamy, formularz komentarzy jest obecnie zamknięty.