HomeKraj i ŚwiatJakie plany na jesień w związku z Covidem? Rząd zachęca do szczepień

Jakie plany na jesień w związku z Covidem? Rząd zachęca do szczepień

szczepienia

Jesienna fala COVID-19 nadejdzie w listopadzie lub w grudniu – ostrzegają wirusolodzy. Minister zdrowia w rozmowie z portalem i.pl zapowiedział rozpoczęcie akcji szczepień 4. dawką całej populacji. Zdradził też, czy jesienią wrócą obostrzenia covidowe i nauka zdalna. 

Do końca września rząd przedłużył obostrzenia dotyczące zakrywania ust i nosa w aptekach i budynkach, w których jest prowadzona działalność lecznicza. Adam Niedzielski w wywiadzie dla portalu i.pl został zapytany o ewentualny powrót do ostrzejszych restrykcji i nauki zdalnej w szkołach.

Niedzielski zdradził plany na jesień

„Nic takiego nie ma w planach. […] Mamy coraz większą skalę uodpornienia społecznego na koronawirusa. Nie ma tak naprawdę żadnych argumentów, które by mówiły, że restrykcje są potrzebne. Wszystko przemawia za zupełnie innym scenariuszem” – stwierdził minister zdrowia. 

„Teraz po decyzji EMA ruszymy ze szczepieniami 4. dawką całej populacji, poza dziećmi oczywiście. Szczepienia należy kontynuować w ramach zaleceń, z którymi się spotykamy ze strony lekarzy i ekspertów z zakresu wakcynologii. Szczepienia mają to do siebie – i widzimy to na poziomie badań naukowych – że uodparniają na okres dłuższy niż ten, który wiąże się z przejściem choroby” – zauważył Niedzielski.

Złe informacje dla
Nie żyje mężczyzn
Oceń Ten Artykuł:
BRAK KOMENTARZY

Przepraszamy, formularz komentarzy jest obecnie zamknięty.