HomeKraj i ŚwiatJaka pogoda na święta?

Jaka pogoda na święta?

pogoda na święta

Pogoda w Polsce przez kolejne dni będzie kształtowana przez niże i fronty atmosferyczne. Czekają nas opady deszczu, którego najwięcej spadnie w Wigilię. Miejscami może spaść deszcz ze śniegiem, poza tym wiatr silnie powieje. Będzie napływać ciepłe powietrze. Temperatura 24 grudnia, jak i w Boże Narodzenie, w niektórych regionach kraju zbliży się do 10 stopni Celsjusza.

Sobota, czyli Wigilia, będzie pochmurna, a deszczu ma być więcej niż w poprzednie dni. Spadnie deszcz – do 5-10 l/mkw. – a na północnym wschodzie kraju również deszcz ze śniegiem. Przejściowe rozpogodzenia możliwe są tylko w Polsce południowej. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 1 st. C na Suwalszczyźnie, przez 7 st. C w centrum, do 9 st. C na Dolnym Śląsku. Będzie wiać wiatr południowo-zachodni, umiarkowany, okresami dość silny.

Pogoda w Boże Narodzenie zapowiada się podobnie. Pierwszego dnia świąt, czyli w niedzielę 25 grudnia, będzie pochmurno z przejaśnieniami na południu i w centrum kraju. Lokalnie pojawią się przelotne opady deszczu, będą mieć jednak słabe natężenie. Temperatura maksymalna wyniesie od 2 st. C na Suwalszczyźnie, przez 7 st. C w środkowej części kraju, do 8 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr powieje z południowego zachodu, umiarkowanie, okresami dość silnie.

Poniedziałek 26 grudnia, drugi dzień świąt, w całym kraju przyniesie pochmurną aurę z opadami deszczu. Termometry wskażą maksymalnie od 2 st. C na Suwalszczyźnie, przez 7 st. C w centrum, do 8 st. C na Dolnym Śląsku. Powieje zachodni, umiarkowany, okresami dość silny wiatr.

TAGI POSTU:
UDOSTĘPNIJ:
Ile na karpia, choin
Osobówka zderzyła
BRAK KOMENTARZY

Przepraszamy, formularz komentarzy jest obecnie zamknięty.