HomeBez kategoriiJak stres wpływa na skórę?

Jak stres wpływa na skórę?

stres skóra

Jest wiele prawdy w powiedzeniu, że nasze problemy są „wypisane na naszych twarzach” – w rzeczywistości jednak, są one wypisane na całym ciele.

Skóra natychmiast reaguje na odczuwane przez nas emocje: od rumieńców, gdy jesteśmy zdenerwowani lub zakłopotani, po poziome zmarszczki na czole oraz wywołane stresem ogniska trądziku i egzemy. Długotrwałe narażenie na stres może spowodować, że nasza skóra będzie wyglądać starzej, a my sami sprawiać wrażenie zmęczonych. Minimalizując stres w codziennym życiu zapewniamy sobie młodszy i zdrowszy wygląd.

Zdrowy tryb życia może poprawić naszą fizyczną i psychiczną zdolność radzenia sobie ze stresem. Regularne ćwiczenia fizyczne mają pozytywny wpływ na naszą samoocenę, nastrój i jakość snu. Kiedy jesteśmy zestresowani, mamy tendencję do sięgania po słodkie i tłuste potrawy, aby sprawić sobie przyjemność i zrekompensować nieprzyjemne napięcie. Warto zastąpić je owocami, warzywami, chudym mięsem i produktami pełnoziarnistymi. Pożywna, bogata w witaminy dieta wzmocni układ odpornościowy, obniży ciśnienie krwi i nada skórze zdrowy, promienny blask.

TAGI POSTU:
UDOSTĘPNIJ:
Bolą cię kolana? 1
Sukienka szydełkowa
Oceń Ten Artykuł:
BRAK KOMENTARZY

Przepraszamy, formularz komentarzy jest obecnie zamknięty.