HomeDla niejJak przywrócić nogom lekkość?

Jak przywrócić nogom lekkość?

nogi

„Ciężkie nogi” to objaw, którego doświadcza wiele osób – zarówno pracownicy fizyczni, jak i osoby, które spędzają wiele godzin za biurkiem.

Często pierwszymi oznakami gorszej kondycji układu krążenia są dyskomfort lub ból w nogach. Dlaczego? Kiedy przepływ krwi w obwodowym układzie krwionośnym zwalnia, krew powracająca do serca przez żyły cofa się, zaczyna zalegać w naczyniach krwionośnych i przyczynia się do zatrzymania wody w tkankach. Osłabienie tych funkcji przejawia się w postaci opuchniętych, nabrzmiałych kostek i/lub nóg.

Kluczowym czynnikiem wpływającym na zdrowie naszego układu krwionośnego jest aktywność fizyczna.

Dzięki wysiłkowi fizycznemu rozszerzają się m.in. naczynia krwionośne pracujące w mięśniach szkieletowych. To z kolei przekłada się na większą wydolność organizmu.

Równie ważna jest nasza dieta. Powinniśmy unikać przetworzonych produktów mięsnych, które zawierają nasycone kwasy tłuszczowe i cholesterol, zwiększając tym samym ryzyko miażdżycy, a więc zawału serca.

Zwróćmy szczególną uwagę na sól. Zbyt duża podaż sodu powoduje podwyższenie ciśnienia tętniczego krwi i zwężenie naczyń krwionośnych. Warto więc pamiętać o zasadzie spożywania soli w ilości do 5 gramów dziennie.

TAGI POSTU:
Sukienka szydełkowa
Najlepsze naturalne
Oceń Ten Artykuł:
BRAK KOMENTARZY

Przepraszamy, formularz komentarzy jest obecnie zamknięty.