HomeZdrowie i UrodaJak często myć włosy?

Jak często myć włosy?

mycie włosów

Czy mycie włosów codziennie to naprawdę bardzo zły pomysł? Ale przecież po to, żeby myć je codziennie stworzono specjalnie szampony do codziennego użycia. Dlatego też pora zmierzyć się z różnymi poglądami na ten temat. Jak często myć włosy, aby im nie szkodzić?

Codzienne mycie to najlepszy sposób, by włosy zaczęły się przetłuszczać… To ciekawe, że mężczyźni na ogół codziennie myją włosy i nie stawiają sobie żadnych pytań na ten temat, podczas, gdy kobiety mają tendencję do roztrząsania kwestii – myć czy nie myć? No i rzecz jasna do kwestionowania jakości i przydatności swojego szamponu. Podobno częste mycie włosów powoduje, że zaczynają się nagminnie przetłuszczać – dotyczy to nawet włosów, które do tej pory nie przejawiały tendencji do przetłuszczania. Niektórzy twierdzą, że przez codzienne mycie włosów i skalpu, skóra głowy zaczyna wytwarzać duże ilości sebum. Czy tak jest w rzeczywistości?

Ten pogląd stracił wiele na aktualności, a to z tego powodu, że wiemy więcej na temat pielęgnacji cebulek włosowych, a także nowoczesne szampony bardzo swym składem odbiegają od tych produkowanych przed kilkudziesięciu laty. Dostępne na rynku szampony różnią się składem i przeznaczeniem. Jeśli czujesz potrzebę codziennego mycia włosów, to myj je bez przeszkód, tylko wybieraj delikatne szampony, które przeznaczone są do codziennego mycia lub pielęgnacji dzieci. Raz w tygodniu używaj mocniejszego, oczyszczającego szamponu. Stosuj również szampony do włosów farbowanych, siwych, rozjaśnianych. Jeśli masz takie włosy, codzienne mycie specjalistycznym szamponem doda im blasku i podtrzyma moc koloru.

UDOSTĘPNIJ:
Lek na COVID-19 test
Problemy skóry w cz
Oceń Ten Artykuł:
BRAK KOMENTARZY

Sorry, the comment form is closed at this time.