HomeAktualności z regionuInwestycje powiatu w sport i drogi

Inwestycje powiatu w sport i drogi

starostwo łęczyca

W ciągu najbliższych dwóch lat powiat łęczycki planuje doposażyć szkoły powiatowe w nowoczesne boiska wielofunkcyjne, urządzenia sportowe i rekreacyjne, a przez obszar powiatu poprowadzone będą ważne szlaki komunikacyjne o znaczeniu strategicznym dla regionu.

Profesjonalnie wyglądają plany dotyczące przebudowania boisk przyszkolnych przy Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Łęczycy i Zespole Szkół im. Jadwigi Grodzkiej w Łęczycy. Mają tam powstać pełnowymiarowe boiska wielofunkcyjne z nowoczesną nawierzchnią tartanową, dostosowane do gier w piłkę ręczną, koszykówkę, piłkę nożną, siatkówkę i tenis ziemny. W miejsce starej bieżni przy ZSP Nr 1 powstanie kilkutorowa bieżnia tartanowa zakończona skocznią w dal, a od strony ul. Ozorkowskiej boisko do piłki plażowej otoczone urządzeniami do ćwiczeń siłowych. Niemal wszystkie boiska przyszkolne w Powiecie Łęczyckim wyposażone zostaną w urządzenia do ćwiczeń. W ramach projektu, przy Zespole Szkół Edukacyjno – Wychowawczych i Rehabilitacyjnych w Stemplewie zostaną zakupione i zamontowane urządzenia typu Street Workout.

– Należy podkreślić, iż realizacja projektu wynika z aktualnych potrzeb i złego stanu technicznego oraz braku obiektów sportowo-rekreacyjnych. Projekt pn. ,,Młodzieżowy sport dla Niepodległej w Powiecie Łęczyckim” jest kompleksową inwestycją polegającą na poprawie infrastruktury sportowo-rekreacyjnej placówek powiatu łęczyckiego – mówi Janusz Mielczarek, starosta łęczycki. – Stare asfaltowe boiska w Łęczycy zamienią się w nowoczesne kompleksy sportowe, na których nie tylko dzieci i młodzież będą mogły podnosić swoją sprawność fizyczną. Zachowany tu będzie element kompleksowości. W tym roku planowane jest przeprowadzenie przetargów, a inwestycje w infrastrukturę sportową będziemy mogli podziwiać w przyszłym roku. Mamy nadzieję, że przyczynią się do polepszenia zdrowia i sprawności mieszkańców naszego powiatu – podkreśla starosta J. Mielczarek.

Środki pochodzące z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych to 1 343 849 zł. Powiat łęczycki planuje także duże inwestycje drogowe. Jedną z nich jest droga w gminie Góra Świętej Małgorzaty, która jest bardzo ważnym szlakiem komunikacyjnym leżącym przy firmie „Borga”. W planie są także duże szlaki komunikacyjne mające na celu poprawienie infrastruktury drogowo – turystycznej.

Inwestycje związane z infrastrukturą szkolną w 2021 roku rozpoczęła realizacja projektu pod nazwą: „Wykonanie odwodnienia wokół budynku Zespołu Szkół Ponadpodstawowych Nr 1 w Łęczycy – budowa przyłącza kanalizacji deszczowej dla budynku Zespołu Szkół Ponadpodstawowych Nr 1 oraz budynku stacji kontroli pojazdów wraz z drenażem odwadniającym”. Na ten cel powiat pozyskał pół miliona zł ze Środków Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Punktem wyjścia do realizacji projektu była pilna potrzeba przeciwdziałania niekorzystnym zjawiskom utrzymywania się wilgoci w Zespole Szkół Ponadpodstawowych Nr 1 w Łęczycy i notorycznemu zalewaniu piwnic w okresie opadowym w ZSP Nr 1 oraz budynku stacji kontroli pojazdów.

Ogółem wydatki budżetowe powiatu łęczyckiego w 2021 roku wynoszą około 68 000 000 zł, a inwestycje posiadające dofinansowanie zewnętrzne planowane są na kwotę 4 700 000 zł. Kwota dofinansowania inwestycji stanowi 87%, a poziom inwestycyjny powiatu łęczyckiego to blisko 7% całego budżetu.

UDOSTĘPNIJ:
Zatrzymana szajka z
"To był wyzysk" - u
Oceń Ten Artykuł:
BRAK KOMENTARZY

Przepraszamy, formularz komentarzy jest obecnie zamknięty.