HomeAktualnościInwestycja naprzeciwko bloku. Była poczta, co jest budowane?

Inwestycja naprzeciwko bloku. Była poczta, co jest budowane?

inwestycja pod blokiem

Trwają prace budowlane związane z adaptacją, przebudową oraz rozbudową budynku po starej poczcie w Parzęczewie na Regionalne Centrum Rozwoju. Inwestycja jest jednym z etapów projektu pn.: „Rewitalizacja miejscowości Parzęczew – etap IV”.

Regionalne Centrum Rozwoju będzie swoistym zapleczem do pracy dla lokalnych stowarzyszeń, których na terenie gminy jest już kilkanaście.

„Przebudowa budynku umożliwi nadanie mu nowych, tak wyczekiwanych przez lokalne stowarzyszenia i przedsiębiorców funkcji. Będzie to miejsce wspierające oddolne inicjatywy społeczne, stanowiące lokalny ośrodek kreowania aktywności społecznej. W Regionalnym Centrum Rozwoju znajdzie się nowoczesna sala konferencyjna, pomieszczenia biurowe oraz kuchnia. Sala konferencyjna zostanie wyposażona w nowoczesny sprzęt multimedialny i umożliwi stowarzyszeniom oraz młodym przedsiębiorcom z terenu gminy organizację spotkań, prezentacji, różnorodnych szkoleń, kursów czy wystaw. W kuchni będą organizowane warsztaty kulinarne dla dzieci, seniorów oraz Kół Gospodyń Wiejskich. Obiekt stanowił będzie centrum rozwoju obywatelskiego. Wspierał będzie mieszkańców gminy poprzez zapewnienie zaplecza lokalowego do organizacji spotkań i kreowania rozwoju lokalnego” – informuje urząd gminy w Parzęczewie.

Całkowita wartość zadania to 4 884 330,00 zł, z czego 85% netto stanowi dofinansowanie ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, a pozostałe to wkład własny gminy.

Pół miliona na pra
Pieniądze na renowa
Oceń Ten Artykuł:
BRAK KOMENTARZY

Przepraszamy, formularz komentarzy jest obecnie zamknięty.