HomeKryminalneInternetowi oszuści. Kilkadziesiąt osób zostało pokrzywdzonych!

Internetowi oszuści. Kilkadziesiąt osób zostało pokrzywdzonych!

internetowi oszuści

Łowiccy policjanci zatrzymali oszusta internetowego, który nie wywiązywał się z umów dotyczących wystawianych ofert na portalu sprzedażowym, pomimo otrzymanej zapłaty. 24-letni mężczyzna z 43 zarzutami, trafił za kratki na 3 miesiące.

Łowiccy policjanci z  Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją od pewnego czasu zajmowali się sprawą oszustw internetowych, gdzie nieznany sprawca za pośrednictwem jednego z portali sprzedażowych od lipca 2023 roku oferował do sprzedaży różne artykuły, m.in.  sprzęt elektroniczny a także  apartamenty i domki na wynajem. Sprawą zajęli się „pegowcy”,którzy ustalili ponad 40 pokrzywdzonych, którzy zostali oszukani, przelewając na podane rachunki bankowe pieniądze, a sprzedawca nie wywiązywał się z umowy. 25 marca łowiccy policjanci zatrzymali 24-latka w jego miejscu zamieszkania, w powiecie jędrzejowskim w województwie świętokrzyskim. Materiał dowodowy zebrany przez łowickich policjantów  pozwolił na przedstawienie 43 prokuratorskich zarzutów oszustwa. Na wniosek prokuratora, decyzją Sądu Rejonowego w Łowiczu 24-latek został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Łowiczu. Sprawa ma charakter rozwojowy.

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą z VI Komisariatu Policji łódzkiej komendy zatrzymali oszusta internetowego, który na jednym z portali społecznościowym zamieszczał fikcyjne ogłoszenia o sprzedaży książek. Mężczyzna usłyszał 9 zarzutów, a za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

13 marca 2024 roku do policjantów z VI Komisariatu Policji łódzkiej komendy zgłosiła się kobieta, która oświadczyła, że została oszukana przez internetowego sprzedawcę. Poszkodowana opisała metody działania mężczyzny, który w prywatnych wiadomościach, na jednym z portali społecznościowych, proponował sprzedaż książek o specjalistycznej tematyce. Książka miała trafić do paczkomatu po wcześniejszej zapłacie metodą Blik. Jak się okazało towar nigdy nie został wysłany.

Dzięki zaangażowaniu, analizie zebranego materiału dowodowego, wytrwałej i skrupulatnej pracy śledczy ustalili dane mężczyzny.

Już po kilku dniach łódzcy policjanci zapukali do jego mieszkania w Gdańsku. 28-latek był zaskoczony wizytą stróżów prawa. Widzewscy policjanci zabezpieczyli sprzęt elektroniczny, którym posługiwał się zatrzymany.

Mężczyzna usłyszał łącznie 9 zarzutów oszustwa internetowego za co grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Dalsze czynności w tej sprawie prowadzą śledczy z VI Komisariatu Policji łódzkiej komendy, którzy ustalają inne osoby poszkodowane przez zatrzymanego 28-latka.

UDOSTĘPNIJ:
Tragedia w powiecie
Ale jaja... strusie!
BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW KOMENTARZ