HomeAktualności z regionuPowiat poddębickiIle za śmieci w gminie Uniejów?

Ile za śmieci w gminie Uniejów?

śmieci uniejów

Gmina Uniejów zawarła umowę na odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych na 2022 rok.

Wykonawcą zadania została firma STRACH i SYNOWIE Sp. z o. o.  siedzibą w Częstochowie, którą podczas podpisania umowy reprezentował Wiesław Strach – Prezes Zarządu.

Wybór firmy poprzedzony został przetargiem nieograniczonym. W tegorocznej procedurze pn. „Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych oraz nieruchomości, na których znajdują się domki letniskowe, na terenie gminy Uniejów w roku 2022”, wzięły udział dwie firmy. Pierwszą z nich była wspomniana spółka STRACH i SYNOWIE z siedzibą w Częstochowie, druga to Zakład Usług Komunalnych EKO-GAB s.c. Gabriel Kropidłowski, Daniel Piąstka z siedzibą w Kowalach Pańskich Kolonia.

Warto nadmienić, że spółka STRACH i SYNOWIE również w roku ubiegłym przedstawiła najkorzystniejszą ofertę cenową, w związku z czym na terenie gminy nie zmieni się w tym roku wykonawca odbioru odpadów komunalnych. Kwota która była przewidziana na ten cel w budżecie gminy Uniejów na rok 2022, wyniosła 1.500.000 zł brutto. Najtańsza złożona oferta opiewała na kwotę: 1.403.322,93 zł brutto, co pozwoliło utrzymać stawki opłat dla mieszkańców na tym samym poziomie, co w roku 2021.

Szczegółowe stawki opłat za odbiór śmieci w 2022 roku znajdują się w poniższej tabeli:

Selektywny sposób zbierania i odbierania śmieciNieselektywny sposób zbierania i odbierania śmieciNieruchomości posiadające kompostownik
Nieruchomość zamieszkiwana przez 1, 2, 3 lub 4 osoby26 zł za każdą 1 osobę miesięcznie52 zł za każdą 1 osobę miesięcznie21 zł za każdą 1 osobę miesięcznie
Nieruchomość zamieszkiwana przez 5 i więcej osób130 zł za wszystkie osoby miesięcznie  ilość osób x 52 zł105 zł  
Nieruchomość z domkiem letniskowym145 zł za cały rok290 zł za jeden domek letniskowy
TAGI POSTU:
UDOSTĘPNIJ:
Tragedia w święta.
Mieszkańcy mówią
BRAK KOMENTARZY

Przepraszamy, formularz komentarzy jest obecnie zamknięty.