HomeAktualnościGwarantowana cena węgla

Gwarantowana cena węgla

węgiel drożyzna

Rząd sięgnął po rozwiązania legislacyjne i zapowiedział cenę gwarantowaną węgla na zeszłorocznym poziomie, czyli 996,60 zł za tonę. Wielu odetchnęło z ulgą.

Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę o szczególnych rozwiązaniach służących ochronie odbiorców niektórych paliw stałych w związku z sytuacją na rynku tych paliw. Przepisy wprowadzają gwarantowaną przez rząd cenę węgla za niecałe 1000 zł za tonę. 

Ceny węgla przebiły już poziom 4000 zł za tonę, a że Polacy boją się na jesieni kolejnych podwyżek i tego, że opału w ogóle nie będzie można kupić, to na potęgę robią zapasy, godząc się przy okazji na historycznie wysokie ceny. 

Kto może skorzystać z rabatu na węgiel?

Kupujący po takiej cenie opał muszą posiadać określony rodzaj pieca: kocioł na paliwo stałe, kominek, kozę, ogrzewacz powietrza, trzon kuchenny, piecokuchnię, kuchnię węglową, piec kaflowy na paliwo stałe.

Obligatoryjna jest również rejestracja w Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków. Podpisana ustawa przewiduje jednak, że po niższej cenie nie będzie można kupić więcej niż trzy tony na jedno gospodarstwo domowe. Rekompensata z tego tytułu dla sprzedawcy nie może wynieść więcej niż 1073,13 zł brutto za tonę.

Seniorzy zadowoleni,
Festiwal lawendy w U
BRAK KOMENTARZY

Przepraszamy, formularz komentarzy jest obecnie zamknięty.