HomePromocjaGrażyna Radwańska – kandydatka na wójta gminy Ozorków

Grażyna Radwańska – kandydatka na wójta gminy Ozorków

radwańska gmina ozorków

Szanowni Mieszkańcy Gminy Ozorków! 

Nazywam się Grażyna Radwańska, mam 62 lata i wspaniałą rodzinę. Z wykształcenia jestem budowlańcem, a z Gminą Ozorków związana jestem od urodzenia. Od wielu lat jestem pracownikiem Urzędu Gminy, w latach 2011-2014 pełniłam funkcję Zastępcy
Wójta. Nadzorowałam m.in. budowę ośrodka zdrowia w Solcy Wielkiej, budowę świetlicy w Sierpowie, termomodernizację szkoły w Modlnej, oraz remonty wielu budynków gminnych. Postanowiłam kandydować na urząd Wójta Gminy Ozorków, ponieważ mam dość stagnacji i braku
rozwoju. Nadszedł czas zmian. Zaniedbane drogi, dziury uzupełniane tłuczniem, nieoczyszczane rowy, szkoły bez pieniędzy na podstawowe remonty czy ośrodki zdrowia bez lekarzy to niedopuszczalne dla mnie sprawy. 

Za swój główny cel postawiłam sobie zbudowanie sprawnie działającego zespołu ds. środków zewnętrznych. Są one podstawą do wykonywania dużych inwestycji. Budowy i remonty dróg, modernizacje budynków użyteczności publicznej oraz  inwestycje w lokalne społeczności – każdy z tych elementów wymaga nakładów finansowych, szczególnie tych zewnętrznych. 

Kolejnym ważnym aspektem, którym chciałabym się zająć jest współpraca. Spotkania z Państwem dobitnie pokazały jak bardzo jej potrzebujecie. Chce spotykać się z Państwem na spotkaniach sołeckich, a także zagwarantować, że godziny przyjmowania petentów nie będą tylko i wyłącznie w formie tabliczki na drzwiach. Chce współpracować również z przedsiębiorcami z terenu gminy, tych aktualnych wspierać i promować, a także starać się pozyskiwać nowych. Współpraca jest bardzo istotnym elementem władzy samorządowej
– Gmina powinna odpowiadać na potrzeby mieszkańców i rozwiązywać ich problemy. 

Jedną z ważniejszych inwestycji jakie chciałabym zrealizować na terenie Naszej Gminy jest budowa pasywnego budynku Urzędu połączonego z częścią żłobkowo-przedszkolną. W czasach rozwoju wsi i zanikania małych gospodarstw ważna jest aktywizacja zawodowa, szczególnie młodych mam. Żłobek oraz przedszkole pozwolą na możliwość powrotu do pracy przy zapewnieniu opieki dla najmłodszych. Również część budynku, w której będzie znajdował się Urząd jest dla mnie ważna – na ten moment znajduje się on w wynajmowanym lokalu, którego stan pozostawia wiele do życzenia. Przy pomocy środków zewnętrznych koszt takiej inwestycji poniesiony przez Gminę będzie niewielki w porównaniu z korzyściami jakie niesie. 

Wiele lat zaniedbań na naszych drogach to również sprawa priorytetowa – remonty i przebudowy są niezbędne. Jednak nie powinny być one wykonywane chaotycznie i na podstawie bliżej nieokreślonego schematu. Podstawą jest wykonanie przez specjalistów oceny technicznej stanu dróg pozwalającej określić najważniejsze z inwestycji. Zapomnianym elementem infrastruktury jest jej utrzymanie – nieoczyszczone pobocza, niewykoszone trawy, dziury uzupełniane tłuczniem czy rowy bez możliwości odpływu. Każdy z tych elementów pozwala wydłużyć czas użytkowania dróg już istniejących.

Edukacja i opieka zdrowotna są podstawą prawidłowo funkcjonującego społeczeństwa i to właśnie w obowiązku gminy należy zapewnić ich najwyższą jakość. Dopiero kampania wyborcza pokazała, że da się dokonać zmian – rodzice Szkoły Podstawowej w Leśmierzu od wielu lat wnioskowali o zmianę wiodącego języka obcego na angielski, jednak bezskutecznie. Brak środków na podstawowe remonty czy zakup sprzętu pozwalającego uczyć się w nowoczesnych warunkach. Nie tak powinien wyglądać początek edukacji. Również problemy z dostępem do lekarzy, w szczególności ich zbyt mała ilość. Należy z tym walczyć, a nie udawać ze takie sytuacje nie mają miejsca. Rozmowy z dyrektorami szkół, przedszkoli czy zespołu ośrodków zdrowia powinny być na stałe wpisane w harmonogram spotkań. 

Obowiązkiem gminy jest także zapewnienie odbioru każdego rodzaju śmieci spod posesji. Stop walce z mieszkańcami! W zakresie odbioru odpadów należy wypracować odpowiednie rozwiązanie sprawy, oczywiście zgodne z prawem, ale również mające jak najmniejszy wpływ na koszt wywozu. 

Wyżej wymienione cele nie są nierealne. Są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania gminy, jej rozwoju i unowocześnienia. Dlatego każdego z Państwa chcącego widzieć realne zmiany w Gminie Ozorków zachęcam do głosowania na moją osobę. 

Grażyna Radwańska – Twoja kandydatka na Wójt Gminy Ozorków

UDOSTĘPNIJ:
BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW KOMENTARZ