HomeAktualnościGmina Grabów stawia na drogi

Gmina Grabów stawia na drogi

remonty dróg

W ramach Programu: ”Modernizacja dróg gminnych na terenie gminy Grabów w 26 miejscowościach – 20 km” finansowanego z Rządowego Funduszu Polski Ład, Program Inwestycji Strategicznych modernizowane są w I etapie i będą w II etapie drogi w miejscowościach: Gać Borów, Chorki, Grabów, Kadzidłowa Kotków, Nagórki, Odechówek, Pociecha, Sławęcin, Smolice, Sobótka Stara, Radzyń, Teofilki o łącznej długości 9,6 km. Termin zakończenia I etapu planowany jest na październik 2022 r.

Do użytku oddana została droga w miejscowościach Piotrkówek, Nowa Wieś o łącznej długości 1130 mb. Koszt inwestycji to 530 000 zł.

– Wykorzystujemy dobre warunki na inwestowanie. Oprócz modernizacji dróg gminnych w trakcie realizacji prowadzone są prace związane z wymianą wodociągu w Grabowie przy ulicach: Mickiewicza, Przedrynek, plac Kościuszki, Spółdzielcza. To także I etap zadania pn.: „Budowa kanalizacji sanitarnej od skrzyżowania ul. Ogrodowej z Krośniewicką wraz z budową pompowni i odcinka kanalizacji ciśnieniowej oraz przebudowa sieci wodociągowej etap 2 od węzła W34 do węzła w Grabowie.” Zadanie realizowane jest przez firmę Instal-System Roman Torzewski z Poddębic. II etap ww. inwestycji realizowany przez firmę RAF-DET Rafał Kalinowski z Żychlina obejmuje budowę kanalizacji sanitarnej na ul. Krośniewickiej i w miejscowości Pusta Wieś na odcinku 1 100mb. Łączna wartość zadania wynosi 1 455 589,72zł Kwota dofinansowania z Urzędu Marszałkowskiego wynosi 713.335,00 zł. Kolejna znaczna inwestycja to „Kompleksowa termomodernizacja budynków użyteczności publicznej Szkoła Podstawowa w Grabowie, prowadząca do racjonalizacji zużycia energii”. Obecnie trwa I etap prac związanych z wymianą stolarki okiennej i drzwiowej, wymianą elewacji, dociepleniem poddaszy, wymianą węzła ciepłowniczego i montażem instalacji fotowoltaicznej. Zadanie realizowane przez firmę PGM PROJEKT Sp. z o.o. z Konstantynowa Łódzkiego. Kwota uzyskanych dofinansowań to: 1.204.332 zł WFOŚ oraz 1.000.000 zł z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych – mówi wójt Janusz Jagodziński.

UDOSTĘPNIJ:
"Łęczycki elementa
Dramat pod Grabowem!
BRAK KOMENTARZY

Przepraszamy, formularz komentarzy jest obecnie zamknięty.