HomeWarto przeczytaćGangster promuje kontrowersyjną walkę MMA

Gangster promuje kontrowersyjną walkę MMA

mma walka

Nie w Kielcach i nie w lutym, lecz w Wieluniu na początku marca odbędzie się kontrowersyjna gala MMA-VIP 4 organizowana przez Marcina Najmana we współpracy z byłym gangsterem, szefem mafii pruszkowskiej Andrzejem Zielińskim, pseudonim „Słowik”. Taka decyzja wywołał oburzenie, ale burmistrz Wielunia przekonuje, że „miasto tylko na tym zyska”.

Gala MMA-VIP 4 początkowo miała się odbyć 25 lutego w Kielcach, ale wszystko zmieniło się po oficjalnej konferencji prasowej zapowiadającej wydarzenie organizowanego przez Marcina Najmana. „El Testosteron” przedstawił na niej „bossa” federacji – został nim były szef mafii pruszkowskiej Andrzej Zieliński, znany pod pseudonimem „Słowik”. Gangster pojawił się na scenie niczym gwiazdor przy dźwiękach muzyki z „Ojca Chrzestnego”.

Do sprawy na Kanale Sportowym w bardzo ostrych słowach odniósł się dziennikarz Krzysztof Stanowski, który od tamtego czasu usilnie stara się nie dopuścić do realizacji planów byłego mistrza Europy w kickboxingu. Torpeduje jego działania na Twitterze poprzez nawoływanie do bojkotu zarówno prezydentów miast, jak i sponsorów. Z tego powodu Kielce wypowiedziały umowę Najmanowi i zapowiedziały, że nie ma zgody na ugoszczenie gangstera.

„El Testosteron” na łamach portalu RadioZET.pl bronił swojej decyzji. – Ja się zastanawiam cały czas nad jednym: czy człowiek, który wrócił z więzienia, nie może dostać drugiej szansy? Już nie personifikując, kto co powiedział – mówił Najman, który zapewnił, że „z niczego się nie wycofuje”. Miał jednak pewne problemy ze znalezieniem nowej lokalizacji. Wreszcie w czwartek poinformował, że gala MMA-VIP  odbędzie się z 9-dniowym poślizgiem w hali widowiskowo-sportowej w Wieluniu. I tu znowu pojawiły się głosy krytyczne.

Co ciekawe, wydarzenia połączyło zwaśnione obozy polityczne. „Panie burmistrzu, jeszcze jest czas się wycofać! Mieszkańcy Wielunia nie chcą imprezy organizowanej we współpracy z jednym z byłych szefów mafii pruszkowskiej. Czekam na Pana reakcje!” – napisał na Twitterze poseł Koalicji Obywatelskiej Dariusz Joński. Wtórowała mu posłanka Zjednoczonej Prawicy Joanna Lichocka.

– Po odbyciu kary każdy ma prawo wrócić do społeczeństwa – zapewnił burmistrz Wielunia Paweł Okrasa na łamach łódzkiego oddziału „Gazety Wyborczej”. Dodał, że sprawdził w KRS, z kim ma do czynienia. – Wielkim nadużyciem jest mówienie, że miasto współpracuje z byłym gangsterem. Wieluń jest miastem otwartym dla wszelkiego rodzaju imprez, pod warunkiem, że są one organizowane zgodnie z prawem. Sprawdziłem, tak właśnie jest w tym przypadku – podkreślił.

To jeszcze nie wszystko. Okrasa dodał, że „miasto zarobi na tym 10 tys. złotych”. – Mieszkańcy zyskają. W wieluńskich hotelach i restauracjach pojawią się goście. […] Uważam, że kontrowersje wokół tej imprezy to jak burza w szklance wody. Mam wrażenie, że Najman i Stanowski specjalnie ją nakręcają i mają wspólny cel: wywołanie zainteresowania” – zakończył.

RadioZET.pl/Twitter/lodz.wyborcza.pl

TAGI POSTU:
Miss z Poddębic
Nowa metoda działan
Oceń Ten Artykuł:
BRAK KOMENTARZY

Przepraszamy, formularz komentarzy jest obecnie zamknięty.