HomeAktualnościDwukrotny wzrost cen. W Parzęczewie podwyżka za ciepło!

Dwukrotny wzrost cen. W Parzęczewie podwyżka za ciepło!

podwyżka za ciepło

Mieszkańcy nie kryją zdenerwowania i dzwonią do naszej redakcji. Jak się dowiadujemy, w krótkim czasie znacznie wzrosła cena ciepła. Miasto zdecydowało się na podwyżki i – jak usłyszeliśmy – ostatnia była na poziomie kilkunastu procent. Wcześniejsza była podobna.

– W innych miasteczkach naszego regionu nie ma podwyżek. Dlaczego u nas są? Ja rozumiem, że wszystko drożeje, ale ostatnio mieliśmy aż dwie podwyżki za ciepło. Czy szykują się następne? Dla starszych i samotnych osób to jest duże obciążenie finansowe – słyszymy od jednej z mieszkanek.

W sprawie podwyżek skontaktowaliśmy się z urzędem gminy w Parzęczewie.

Redakcja otrzymała odpowiedź od Roberta Małolepszego, dyrektora Zakładu Gospodarki Komunalnej w Parzęczewie.

„Zaopatrzenie w energię cieplną realizowane jest przez Zakład Gospodarki Komunalnej w Parzęczewie jedynie na terenie miejscowości Parzęczew, na bazie kotłowni komunalnej w Parzęczewie, Parzęczew ul. Południowa. Kotłownia składa się z trzech układów. Kotłowni na biomasę, zasilaną z jednego bloku ciepłowniczego o mocy 1,0 MW (kotłownia podstawowa), kotłowni na biomasę zasilaną z dwóch bloków ciepłowniczych o łącznej mocy 0,75 MW (kotłownia szczytowa) oraz kotłowni olejowej, zasilanej z dwóch bloków ciepłowniczych o łącznej mocy 1,36 MW (kotłownia awaryjna). Źródłem podstawowym jest w tym układzie nowa kotłownia na biomasę, oddana do użytku w grudniu 2016 roku. Przedmiotem działalności Zakładu Gospodarki Komunalnej w Parzęczewie jest zaspokajanie potrzeb odbiorców w zakresie zaopatrzenia w ciepło, jego wytwarzania, przesyłania oaz dystrybucji.

W bieżącym roku, korekta opłat za ciepło dokonywana była dwukrotnie. Takie działanie podyktowane było drastyczną zmianą warunków ekonomicznych tj. inflacją, wzrostem cen paliw (zrębka drzewna), wzrostem cen energii elektrycznej oraz usług zewnętrznych. ZGK w Parzęczewie dokonuje należytej staranności, aby odbiorcy ciepła ponosili jak najmniejsze koszty oraz nie byli narażeni na przerwy w dostawie ciepła w bieżącym sezonie grzewczym, który zapowiada się jako bardzo trudny.

Na chwilę obecną, w nadchodzącym sezonie grzewczym, nie przewidujemy kolejnej zmiany cen za dostawę energii cieplnej dla naszych odbiorców. Oczywiście jest to uzależnione od ogólnej sytuacji ekonomicznej w kraju.

Wszystkie szczegóły związane z ciepłem oraz taryfami, znajdują się na naszej stronie internetowej www.zgkparzeczew.pl”.

Dmuchają pod samymi
Rozlany beton na kra
BRAK KOMENTARZY

Przepraszamy, formularz komentarzy jest obecnie zamknięty.