HomePromocjaDuże nakłady finansowe na drogi! Kolejne odcinki są remontowane

Duże nakłady finansowe na drogi! Kolejne odcinki są remontowane

remonty dróg

Trwają prace remontowe na drogach w Gminie Łęczyca. Dzięki pozyskanym dofinansowaniom już niedługo kolejne odcinki uzyskają nowe nawierzchnie, poprawiające tym samym bezpieczeństwo oraz komfort jazdy poruszających się po nich uczestników ruchu. Najbardziej zaawansowane prace zauważyć można w miejscowościach Kozuby i Gawrony, gdzie trwa przebudowa na odcinku drogi gminnej nr 104156 oraz odcinku drogi gminnej nr 104158 o łącznej długości 0,715 km. Do tej pory wykonana została podbudowa, a w kolejnych dniach pojawi się nawierzchnia bitumiczna oraz oznakowanie drogowe.  Na ten cel Gmina pozyskała środki finansowe z budżetu Województwa Łódzkiego z tytułu wyłączenia z produkcji gruntów rolnych w kwocie 175 340,00 zł.

Prace trwają także na drodze nr 104188E w miejscowości Topola Katowa do granicy z miejscowością Skromnica. Na ten moment wykonane zostało frezowanie fragmentów asfaltu oraz wypełnienie większych ubytków mieszanką asfaltową mineralno-bitumiczną, co ułatwi w dalszym etapie równe położenie warstwy nowego asfaltu. Wykonane zostaną także pobocza z kruszywa łamanego oraz nowe oznakowanie pionowe i poziome. Tutaj dofinansowanie wynosi 516 198,00 zł i pochodzi ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

W tym roku remontowi poddana zostanie także droga, która w dużym stopniu ucierpiała podczas remontu drogi krajowej nr 91. Mowa oczywiście o drodze gminnej nr 104190E na odcinku Topola Katowa – Borki. W ramach przedsięwzięcia planowany jest remont drogi polegający na wykonaniu nakładki bitumicznej wraz z montażem oświetlenia solarnego z opcją sterowania światłem i czasem świecenia. Ponadto wykonane zostaną nowe pobocza.

Przebudowa niniejszych odcinków dróg w znacznym stopniu poprawi komfort poruszania się po tych okolicach, wpłynie na poprawę bezpieczeństwa drogowego oraz niewątpliwie wpłynie na poprawę estetyki Gminy Łęczyca.

Łęczycki Hubertus
Władze powiatu zapr
Oceń Ten Artykuł:
BRAK KOMENTARZY

Przepraszamy, formularz komentarzy jest obecnie zamknięty.