HomeAktualności z regionuPowiat poddębickiDroga dojazdowa do terenów inwestycyjnych prawie gotowa

Droga dojazdowa do terenów inwestycyjnych prawie gotowa

droga dojazdowa uniejów

Roboty ziemne prowadzone od półtora tygodnia na terenie za Zagrodą Młynarską w Uniejowie, wkrótce dobiegną końca. Wzdłuż wału powstaje w ten sposób droga, stanowiąca dojazd do terenów inwestycyjnych, położonych w południowej części strefy uzdrowiskowej A.

W ramach zadania pn. „Modernizacja drogi dojazdowej do gruntów rolnych. Droga za wałem” wykonano wpierw pomiary geodezyjne. W dalszej kolejności, wykonawca – zgodnie z zamówieniem – przeprowadził pogłebienie i tzw. wyprofilowanie koryta, w którym zagęścił podłoże, przygotowując je pod ułożenie spodniej warstwy konstrukcyjnej, czyli podbudowy. Docelowa nawierzchnia z kruszywa łamanego, stabilizowanego mechanicznie, na chwilę obecną zastąpi dotychczasową szosę, utwardzaną szutrowo.

Przebudowany odcinek drogi o długości 700 m i szerokości 5 m, który swój początek bierze w łuku brukowanej alei przed Zagrodą Młynarską i pozwala dotrzeć do przepustu przy zbiorniku retencyjnym, przysłuży się w kontekście przyszłych inwestycji gminnych i prywatnych na tamtejszych terenach uzdrowiskowych.

Wykonawcą gminnej inwestycji, wyłonionym na drodze przetargu, do którego stanęło czterech oferentów, jest Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe Kupczyk Grażyna z Uniejowa. Firma wyceniła koszt modernizacji na kwotę 383 470,83 zł.

Inwestycja jest współfinansowana środkami pochodzącymi z tytułu wyłączenia z produkcji gruntów rolnych. Stanowią one część budżetu województwa i zgodnie z zapisami ustawy o ochronie gruntów rolnych i leśnych są w dyspozycji Marszałka Województwa. Pod koniec czerwca br. gmina otrzymała na zadanie wsparcie finansowe w wysokości 117 560 zł.

TAGI POSTU:
UDOSTĘPNIJ:
V Seminarium Spycimi
W centrum Poddębic
BRAK KOMENTARZY

Przepraszamy, formularz komentarzy jest obecnie zamknięty.