HomeKryminalneDramatyczny pościg! Policjanci użyli broni, ranny został pasażer auta!

Dramatyczny pościg! Policjanci użyli broni, ranny został pasażer auta!

użyli broni

Policjanci z wydziału kryminalnego zatrzymali troje bełchatowian, podejrzanych o kradzież pojazdu. To osoby w wieku 30, 36 i 43 lat. Kierujący skradzionym pojazdem 30-latek odpowie za czynną napaść na funkcjonariuszy policji, narażenie ich na niebezpieczeństwo utraty życia albo zdrowia oraz kradzież. Podejrzana 43-latka usłyszała zarzuty dotyczące kradzieży i posiadania narkotyków. Sąd na wniosek prokuratury zdecydował o tymczasowym aresztowaniu podejrzanych.

W Bełchatowie policjanci z wydziału kryminalnego pracowali nad zatrzymaniem kierującego fordem fiestą. Byli pewni, że samochód pochodzi z kradzieży, a osoby podróżujące w nim mogą posiadać narkotyki. Pojazd namierzyli na ulicy Piłsudskiego i natychmiast przystąpili do jego zatrzymania. Kierowa nie reagował jednak na żadne sygnały do zatrzymania wydawane przez policjantów. Chciał rozjechać interweniujących funkcjonariuszy. Cała sytuacja była bardzo dynamiczna. Sprawca ignorował wszelkie polecenia nakazujące zatrzymanie się. Z impetem przyspieszył próbując potrącić policjantów. Wykonując agresywne manewry uderzył również w radiowozy, które blokowały mu drogę ucieczki. W takiej sytuacji oraz w celu udaremnienia ucieczki podejrzanemu kryminalni użyli broni służbowej. W wyniku oddania strzałów w kierunku pojazdu, w celu jego zatrzymania, postrzelony został pasażer siedzący z tyłu.

W tej sytuacji mężczyźnie temu policjanci natychmiast udzielili pierwszej pomocy, na miejsce wezwali medyków. W tej sprawie policjanci zatrzymali trzy osoby: dwóch mężczyzn w wieku 30 i 36 lat oraz 43-letnią kobietę. To bełchatowianie, doskonale znani miejscowej policji z wcześniejszych konfliktów z prawem. Postrzelony 36-latek został przewieziony do bełchatowskiego szpitala. Przy zatrzymanej kryminalni znaleźli i zabezpieczyli dilerki ze środkami psychotropowymi. Kierowca fiesty był trzeźwy. Pobrana została od niego krew na zawartość narkotyków w organizmie. Na miejscu zdarzenia pod nadzorem prokuratora śledczy wykonali oględziny miejsca oraz pojazdów, zabezpieczyli ślady, ustalili świadków.

Na podstawie zgromadzonego w tej sprawie obszernego materiału dowodowego zarzuty usłyszał 30-letni kierowca oraz 43-letnia pasażerka pojazdu. Podejrzany odpowie za czynną napaść na funkcjonariuszy policji. Za to przestępstwo grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna działał w warunkach recydywy co oznacza, że grozi mu surowszy wymiar kary. Dodatkowo odpowie też za narażenie funkcjonariuszy na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia. Usłyszał również zarzut dotyczący kradzieży pojazdu w tzw. recydywie. 43-letnia kobieta odpowie również za kradzież pojazdu oraz posiadanie środków odurzających. Sąd na wniosek prokuratury zdecydował o tymczasowym aresztowaniu podejrzanych.

Dzień Dziecka w par
Tak powitaliśmy lat
BRAK KOMENTARZY

Przepraszamy, formularz komentarzy jest obecnie zamknięty.