HomeAktualności z regionuPowiat zgierskiGm. OzorkówDramat pod Ozorkowem! Pieszy został potrącony na pasach… nie przeżył! Jego ciało znalazło się kilkadziesiąt metrów od przejścia!

Dramat pod Ozorkowem! Pieszy został potrącony na pasach… nie przeżył! Jego ciało znalazło się kilkadziesiąt metrów od przejścia!

śmiertelne potrącenie

Kierowca volkswagena najprawdopodobniej jechał z dużą prędkością. Na przejściu dla pieszych potrącił mężczyznę. Ciało znalazło się kilkadziesiąt metrów od pasów. Niestety, na pomoc było już za późno…

Policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło w Maszkowicach w gminie Ozorków. W wyniku potrącenia przez samochód 60-letni pieszy poniósł śmierć na miejscu.

Do wypadku doszło 5 grudnia około godziny 21.00 na drodze wojewódzkiej numer 708 w miejscowości Maszkowice w gminie Ozorków. Ze wstępnych ustaleń śledczych wynika, że 44-latek kierujący samochodem volkswagen nie zachował szczególnej ostrożności, nie ustąpił pierwszeństwa pieszemu przechodzącemu przez oznakowane przejście dla pieszych i doprowadził do jego potrącenia. W wyniku zdarzenia 60-letni pieszy pomimo udzielonej pomocy zmarł.

– To, z jaką prędkością jechał kierowca vw, będzie ustalane w toku śledztwa – informuje kom. Magdalena Nowacka, oficer prasowy KPP w Zgierzu. – 44-letni kierujący został poddany badaniu na zawartość alkoholu w organizmie, był trzeźwy. Na miejscu policjanci pod nadzorem prokuratura wykonali oględziny miejsca wypadku oraz samochodu biorącego w nim udział. Zabezpieczyli ślady i przesłuchali świadków. Decyzją prokuratora ciało zmarłego oraz samochód zostały zabezpieczone do dalszych badań.

Policja apeluje o ostrożność na drodze. W pobliżu przejść dla pieszych kierowca ma obowiązek zwolnić, zachować szczególną ostrożność i uważnie obserwować okolicę. Pieszy ma bezwzględne pierwszeństwo nie tylko, gdy wejdzie na przejście, lecz także kiedy się do niego zbliża. Ten przepis ma na celu ochronę pieszych, którzy nie mają szans w zderzeniu z pojazdem. Pamiętajmy o tym za kierownicą. Przecież my sami i nasi bliscy też są pieszymi i chcielibyśmy, aby bezpiecznie dotarli do celu.

Radny od wielu lat n
W Łęczycy ludzie k
BRAK KOMENTARZY

Przepraszamy, formularz komentarzy jest obecnie zamknięty.