HomePrzeczytaj teżDotacje na sport. Pieniądze są też dla „Górnika”

Dotacje na sport. Pieniądze są też dla „Górnika”

piłka górnik

Piłka nożna, sporty walki, a może strzelectwo? Kluby sportowe z małych miejscowości otrzymały dotacje z Urzędu Marszałkowskiego w ramach programu „Sportowa wieś plus”. Środki mogą zostać przeznaczone na szkolenie sportowe, w tym sprzęt, stroje, wynagrodzenia trenerów oraz udział w zawodach lub ich organizację.

– Wyrównujemy szanse, wspierając stowarzyszenia sportowe na terenach wiejskich i w małych miastach. Umożliwiamy młodym mieszkańcom rozwój sportowy – mówi Grzegorz Schreiber, marszałek województwa łódzkiego.

Dotacje zostały przyznane ponad 40 stowarzyszeniom. Ponad 16 tys. zł otrzymała Akademia Sportów Walki i Rekreacji Alex Kutno na program „Sportowa wieś z kickboxingiem”. Dzięki wsparciu Urzędu Marszałkowskiego latem zostaną zorganizowane zajęcia dla dzieci, m.in. z powiatu kutnowskiego. – Chcemy odciągnąć młodzież od smartfonów i komputerów – mówi Aleksander Grabowski, prezes klubu. – Praktyka pokazuje, że wiele osób, które przychodzą na pierwszy trening, potem zostaje w klubie.

Łęczyca w dużej mierze żyje piłką nożną. Tutejszy MKS Górnik 1956 to klub o prawie 70-letniej historii. Obecnie w stowarzyszeniu trenuje około 130 osób. W tym roku łęczycanie otrzymali 20 tys. na projekt „Szkolenie dzieci i młodzieży w zakresie piłki nożnej”. Wynajem obiektów, sprzęt sportowy czy przejazdy na mecze sporo kosztują. – Nie mamy takich możliwości jak kluby z wielkich miast, dlatego bardzo mnie cieszy fakt, ze w Urzędzie Marszałkowskim jest program dla nas – mówi Iwona Smardz-Laskowska, prezes Górnika.

Łącznie w ramach tegorocznego konkursu kluby sportowe otrzymały ok. 800 tys. zł. Wyniki można znaleźć tutaj: http://surl.li/rgcqz

Rozmowy o ŁSSE w Ł
Zboczeńcowi grozi d
BRAK KOMENTARZY

Przepraszamy, formularz komentarzy jest obecnie zamknięty.