HomeAktualnościDarz Bór! Myśliwi z regionu świętowali

Darz Bór! Myśliwi z regionu świętowali

darz bór

Pierwsze dni listopada to dla myśliwych początek nowego sezonu łowieckiego oraz świętowanie imienin swego patrona – Św. Huberta.

Koło Łowieckie nr 16 „Gęgawa” obchodziło imieniny Huberta, które tradycyjnie przypadają na dzień 3 listopada. Myśliwi rozpoczęli obchody poranną mszą świętą w uniejowskiej kolegiacie, a po południu zorganizowali specjalne wydarzenie, aby uczcić to ważne święto.

W Hubertówce zebrali się członkowie Koła oraz zaproszeni goście – wśród nich m.in. Starosta Poddębicki – Małgorzata Komajda, Radni Powiatu Poddębickiego – Stanisław Katusza i Piotr Kozłowski oraz Ewa Kolasa – Dyrektor Szkoły Podstawowej w Wieleninie. W imieniu Burmistrza Uniejowa Józefa Kaczmarka przybył Przewodniczący Rady Miejskiej – Tomasz Wójcik, który w swoim wystąpieniu przywołał osobę zmarłego w tym roku Janusza Kosmalskiego – zastępcy burmistrza, który przez wiele lat związany był z uniejowskim Kołem Łowieckim.

Zwieńczeniem części oficjalnej było przyjęcie nowych członków do braci myśliwskiej. Nowi adepci złożyli ślubowanie zgodnie z przyjętym ceremoniałem. Nowo wstępujący myśliwy klęka na lewe kolano, trzymając pionowo broń w lewej ręce i powtarza rotę przysięgi, a za nim stoi opiekun, który z kolei kładzie prawą dłoń na jego lewe ramię.

Następnie odbyła się wspólna biesiada, na której podano dziczyznę oraz inne regionalne potrawy nie zabrakło również towarzyskich rozmów anegdot i wspomnień związanych z poprzednimi polowaniami.

Policjantka w "Jaka
Kierowcy mówią o p
Oceń Ten Artykuł:
BRAK KOMENTARZY

Przepraszamy, formularz komentarzy jest obecnie zamknięty.