HomeCiekawostkiCzytelnia w markecie! Przybywa miłośników książek… głównie w niehandlowe niedziele

Czytelnia w markecie! Przybywa miłośników książek… głównie w niehandlowe niedziele

czytelnia w intermarche

Ozorkowianie – podobnie jak klienci marketów w niektórych innych miastach – mogą iść na zakupy do Intermarché również w niedziele niehandlowe. Wszystko za sprawą „Klubu czytelnika”, który powstał w markecie. W Intermarché można przysiąść na wygodnej kanapie i oddać się lekturze.

Sklepy Intermarché zapraszają klientów do zapisania się do klubu czytelnika. Przy okazji czytania i wypożyczania książek klienci mogą też oczywiście zrobić zakupy, i to w każdą niedzielę. Tak sieć znalazła sposób na zakaz handlu.

– To dość zabawny pomysł na obejście przepisów – mówi nam jeden z klientów Intermarché w Ozorkowie. – Czasami przysiądę sobie na tej kanapie, aby odpocząć po zakupach. Przy okazji przejrzę jakąś książkę. Zauważyłem, że takich czytelników, jak ja, ciągle przybywa.

Warto przypomnieć, że od 1 lutego obowiązują uszczelnione przepisy dotyczące zakazu handlu w niedziele. Nowelizacja była odpowiedzią na praktyki wielu dużych sieci handlowych (m.in. Biedronki, Lidla, Kaufland, Dino, Intermarché ), które podpisywały umowy z firmami kurierskimi i pocztowymi, umożliwiając w swoich placówce odbiór przesyłek także w niedziele objęte zakazem handlu.

Kreatywnością w interpretacji przepisów wykazują się m.in. przedsiębiorcy prowadzący markety Intermarché.

„Powołanie klubu czytelnika w sklepie Intermarché jest inicjatywą właściciela sklepu i wynika z indywidualnej decyzji o rozszerzeniu zakresu oferowanych usług dla lokalnej społeczności. Każdy przypadek rozszerzania przez sklepy Intermarché zakresu usług dla lokalnej społeczności stanowi przejaw decyzyjności ich właścicieli oraz prawidłowego rozeznania potrzeb mieszkańców danego miasta i okolic” – przekazuje biuro prasowe supermarketów sieci Intermarche.

„Supermarkety sieci Intermarché, zarządzanej przez Grupę Muszkieterów, prowadzą polscy, niezależni przedsiębiorcy. Mają oni bezpośredni wpływ na kierowanie swoim przedsiębiorstwem. Niezależność ta dotyczy również komplementarnych usług, na których wprowadzenie decydują się właściciele. Grupa Muszkieterów nie ingeruje w decyzje przedsiębiorców, a celem Intermarché jest rozwój szyldu z poszanowaniem prawa właścicieli supermarketów do decydowania o ich spółce” – tłumaczy biuro prasowe Grupy Muszkieterów.Elektryczne auto dla
Podsumowanie policyj
Oceń Ten Artykuł:
BRAK KOMENTARZY

Przepraszamy, formularz komentarzy jest obecnie zamknięty.