HomeAktualnościCzy w Łęczycy nikt nie pozostanie bez pomocy? Wojewoda zaleca, służby kontrolują

Czy w Łęczycy nikt nie pozostanie bez pomocy? Wojewoda zaleca, służby kontrolują

pomoc bezdomnym

W Łęczycy Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej wspólnie z funkcjonariuszami straży miejskiej na bieżąco monitoruje sytuację osób najbardziej potrzebujących. Kiedy na terenie miasta pojawia się osoba bezdomna – podejmowane są szybkie działania. I choć zwykle jest trudno przekonać do przyjęcia pomocy, ostatecznie udaje się przekonać, do tego, by pomocnej dłoni nie odpychać.

– Do urzędu miejskiego w Łęczycy wpłynęło pismo od wojewody zlecające prowadzenie intensywnych kontroli i regularnego patrolowania miejsc, gdzie mogą przebywać osoby bezdomne w związku z trudnymi warunkami pogodowymi. My takie działania prowadzimy ze swojej strony na bieżąco. Na chwilę obecną nie mamy informacji i nie zauważyliśmy, aby na terenie miasta przebywały osoby bezdomne. Jeśli ktoś z mieszkańców zauważył osobę potrzebującą pomocy, to prosimy o zgłoszenie do MOPS lub bezpośrednio do naszej jednostki – mówi Tomasz Olczyk, komendant straży miejskiej w Łęczycy.

W tym roku zima złapała zdecydowanie wcześniej niż w latach ubiegłych. Tym bardziej w okresie przedświątecznym, nie można zostawić nikogo bez pomocy, a sytuacje są różne. Czasami osoby bez dachu nad głową robią sobie noclegownie w piwnicach czy na klatkach schodowych. O takich sytuacjach zawsze należy powiadomić służby.

Kraina św. Mikołaj
Pod Daszyną znów c
BRAK KOMENTARZY

Przepraszamy, formularz komentarzy jest obecnie zamknięty.