HomeAktualnościCzy seniorzy piszą do św. Mikołaja?

Czy seniorzy piszą do św. Mikołaja?

dps ozorków

Magia świąt Bożego Narodzenia udziela się nie tylko najmłodszym. W Domu Pomocy Społecznej w Ozorkowie dla seniorów okres świąteczny to też szczególny czas. Dziś mikołajki, podopieczni placówki przy Mickiewicza otrzymają drobne upominki.

– Co roku w mikołajki, a później w święta, nasi seniorzy otrzymują paczki – mówi Joanna Dobros, dyrektor DPS. – Najczęściej są to słodycze. Oczywiście, jak zawsze, są to bardzo sympatyczne i miłe chwile dla podopiecznych.

W tej chwili placówka nie posiada już wolnych miejsc. W DPS przebywa 80 podopiecznych. Oprócz wewnętrznych inicjatyw z prezentami, są też akcje z zewnątrz. Jak się dowiedzieliśmy, ostatnio chęć wręczenia świątecznych prezentów wyraziły dzieci z jednego z przedszkoli w Zgierzu.

– Miałam telefon z przedszkola, że dzieci planują nas odwiedzić z paczkami. Oczywiście serdecznie zapraszamy. Seniorzy na pewno się ucieszą – słyszymy od szefowej DPS.

W całym kraju różne stowarzyszenia i instytucje organizują świąteczną pomoc dla seniorów. Namawiają też do tego, aby starsi ludzie pisali do mikołaja. Czy choć jeden taki list został wysłany z placówki w Ozorkowie?

– Z tego co wiem, to żaden z naszych podopiecznych nie napisał jeszcze do mikołaja z prośbą o prezent – mówi z uśmiechem J. Dobros. – Ale kto wie, może to się zmieni…

UDOSTĘPNIJ:
Lodówka miała być
Radna jest zaniepoko
Oceń Ten Artykuł:
BRAK KOMENTARZY

Przepraszamy, formularz komentarzy jest obecnie zamknięty.