HomeAktualności z regionuPowiat łęczyckiCzy PKP wywiążą się z deklaracji?

Czy PKP wywiążą się z deklaracji?

wąskotorówka łęczyca

Rosnące sterty śmieci na terenie przy torach kolejki wąskotorowej w Łęczycy coraz bardziej kłują w oczy mieszkańców. I nie ma się co dziwić, takie widoki do przyjemnych nie należą, zwłaszcza, że zbliżają się święta…

Do redakcji napisał kolejny mieszkaniec zdenerwowany biernością właściciela terenu.

„Takiego zaśmieconego odcinka nie znajdziecie w całej Łęczycy. Jest to teren dla smakoszy pewnych trunków jak również szalet ogólnodostępny, nie ma możliwości przejścia, żeby nie nadepnąć na pustą butelkę lub odchody zwierzęce i bywalców tego miejsca. To wszystko jest w samym centrum Łęczycy. Gdzie jest Straż Miejska? Proponuję zaprosić na przechadzkę osoby zatrudnione w Straży Miejskiej jak również Radnych którzy są odpowiedzialni za porządek w Łęczycy. Już słyszę odpowiedź że to nie nasz teren, ale wymienione organy są powołane do wyegzekwowania od właściciela terenu utrzymania porządku i czystości” – czytamy w wiadomości od mieszkańca.

Skontaktowaliśmy się w tej sprawie ze strażą miejską.

– Już kilka tygodni temu wezwaliśmy zarządcę terenu do posprzątania przy torach kolejki wąskotorowej. PKP na wszystko ogłasza przetargi i nawet w tak prostej sprawie trzeba długo czekać – mówi Tomasz Olczyk, komendant SM w Łęczycy.

Przetarg przetargiem, ale można odnieść wrażenie, że zarządca terenu należącego do PKP nie spieszy się z porządkami w Łęczycy. Zapytaliśmy więc, czy straż miejska dała PKP konkretny termin, do kiedy śmieci mają zostać posprzątane i w jaki sposób obowiązek utrzymania czystości ma zostać wyegzekwowany.

– Otrzymałem deklarację, że zarządca postara się, żeby do świąt teren został posprzątany. W przeciwnym razie nałożymy na właściciela terenu karę – zapewnia T. Olczyk. – Nie może tak być, że mieszkańcy krytykują miasto przez opieszałość właścicieli terenów, które do samorządu nie należą.

Teren przy torach wąskotorówki jest sprzątany zazwyczaj tylko dwa razy w roku i to na wniosek miasta. Właściciel terenu porządku nie monitoruje. Podobny problem jest w tym miejscu w okresie letnim, kiedy należy skosić trawę.

Duże zainteresowani
W Łęczycy trwa kie
Oceń Ten Artykuł:
BRAK KOMENTARZY

Przepraszamy, formularz komentarzy jest obecnie zamknięty.