HomeAktualnościPieniądze wyrzucone w błoto?

Pieniądze wyrzucone w błoto?

remont zakład karny

Niektórzy mieszkańcy zastanawiają się, czy budynek administracyjny przy byłym zakładzie karnym przy ulicy Pocztowej w Łęczycy będzie dalej remontowany. Po wymianie okien i stropów około czterech lat temu, żadne inne prace remontowe nie były w budynku podejmowane.

– Wydanie pieniędzy na nowe okna i stropy (miasto dostało na ten cel 280 tysięcy złotych dofinansowania w 2018 r.) miałoby sens, jeśli będą prowadzone dalsze prace remontowe, bo inaczej to pieniądze wyrzucone w błoto – zauważa jeden z mieszkańców. – Być może obecnie są inne plany władz miasta i remontu tego budynku nie jest rozważany?

Pierwsze prace remontowe przeprowadzone cztery lata temu miały być pierwszym krokiem do remontu generalnego, żeby do budynku przy Pocztowej przenieść cały MOPS. Zapytaliśmy w magistracie, jak obecnie wygląda sprawa ewentualnego dalszego remontu.

„Kontynuacja jest planowana, ale na tę chwilę trwają poszukiwania źródeł dofinansowania. W ubiegłym roku Miasto Łęczyca złożyło wniosek o dofinansowanie w wysokości 1 400 000 zł z rezerwy ogólnej Budżetu Państwa na przebudowę budynku biurowego, lecz niestety został on rozpatrzony negatywnie. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej został częściowo przeniesiony na Aleje Jana Pawła II (do starego budynku Środowiskowego Domu Samopomocy) i na tę chwilę nie jest planowana ponowna zmiana jego lokalizacji. Niemniej, należy podkreślić, że gdyby nawet budynek administracyjny przy byłym Zakładzie Karnym udało się w pełni wyremontować, jedyną możliwością, zgodnie z jego przeznaczeniem, jest udostępnienie go na potrzeby lokalowe jednostek organizacyjnych podległych Miastu Łęczyca” – czytamy w odpowiedzi nadesłanej z urzędu miasta.

UDOSTĘPNIJ:
Mieszkańcy liczą n
Czy spółdzielcy sp
Oceń Ten Artykuł:
BRAK KOMENTARZY

Przepraszamy, formularz komentarzy jest obecnie zamknięty.