HomeAktualnościCzy hulajnogi wrócą do Ozorkowa? Niektórzy woleliby, żeby ich nie było

Czy hulajnogi wrócą do Ozorkowa? Niektórzy woleliby, żeby ich nie było

hulajnogi w ozorkowie

W okresie zimowym elektryczne hulajnogi zostały wycofane z miasta. Jest spora grupa mieszkańców, która chciałaby, by tak zostało.

Choć jazda na hulajnodze elektrycznej może stanowić frajdę, to pozostawienie hulajnogi w dowolnym miejscu w Ozorkowie już denerwuje. W tej sprawie redakcja otrzymała sporo sygnałów.

– Jak te hulajnogi wystartowały, to nie powiem… byłam zadowolona. Pomyślałam, że w końcu jest jakaś ogólnodostępna atrakcja – słyszymy od ozorkowianki. – Ale euforia już dawno minęła i są nerwy. Chodzi o to, że bardzo często zdarza się, iż hulajnogi pozostawiane są jak popadnie. Na przykład na wyznaczonej ścieżce dla rowerzystów przy Wyszyńskiego.

Kolejni mieszkańcy, którzy kontaktowali się z „Reporterem”, informowali, że hulajnogi pozostawiane są nie tylko na chodnikach i ścieżkach rowerowych.

– Rzucane są też na wały przy Bzurze. Stoją na alejkach w parku miejskim. Uważam, że w Ozorkowie powinny być wyznaczone miejsca parkingowe i tylko tam te hulajnogi mogłyby być zostawiane – usłyszeliśmy.

Wysłaliśmy maila do firmy znad morza, która odpowiada za elektryczne hulajnogi. Czy hulajnogi w okresie letnim znów będą dostępne w mieście? Ile będzie hulajnóg i czy w Ozorkowie są wyznaczone miejsca do parkowania dla takiego sprzętu?

„Hulajnogi na początku grudnia 2022 r. zostały zebrane z miasta ze względu na przerwę zimową. Zapewniamy, że gdy hulajnogi były użytkowane w Ozorkowie nasi pracownicy dbali o to, by codziennie sprzęt był relokowany i miasto porządkowane. W każdym mieście (w Ozorkowie również) wyznaczone mamy tak zwane „Spoty”. Są to parkingi dla hulajnóg i zadaniem naszych pracowników jest to, by sumiennie były uzupełniane, a miasto czyste i bezpieczne. Odkąd obsługujemy Ozorków mieliśmy tylko jeden przypadek zgłoszenia nieprawidłowości, do czego oczywiście się ustosunkowaliśmy. Na ten moment decyzja dotycząca najbliższego sezonu nie została podjęta. Podczas sezonu w 2022 roku udostępnionych zostało 50 sztuk. W kwestii spotów informujemy, że w nadchodzącym sezonie ich lokalizacja może ulec zmianie, a aktualnie usługa na terenie Ozorkowa nie jest dostępna” – czytamy w odpowiedzi.

UDOSTĘPNIJ:
Wieczór przy świec
Łódzkie na Plus -
BRAK KOMENTARZY

Przepraszamy, formularz komentarzy jest obecnie zamknięty.